Tomasz Kalembka z nowym kontraktem!

20.04.2017 11:00

Autor: JB

25-letni środkowy będzie występował w GKS-ie Katowice w kolejnym sezonie PlusLigi.

Tomasz Kalembka ma już za sobą dwa lata gry w GieKSie. Najpierw był ważną postacią zespołu, który wygrał pierwszoligowe rozgrywki, a w niedawno zakończonym sezonie był ostoją drużyny, jeśli chodzi o środek siatki i grę blokiem. Zagrał we wszystkich 32 spotkaniach i zdobył w nich 201 punktów (115 atakiem, 58 blokiem i 28 zagrywką).

Obustronne zadowolenie klubu oraz zawodnika sprawiło, że Tomasz Kalembka będzie reprezentował barwy GieKSy także w przyszłym sezonie. - Dobrze się czuję w Katowicach. Klub robi stałe postępy zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Jestem przekonany, że z roku na rok GieKSa będzie walczyła o coraz wyższe lokaty i chcę w tym uczestniczyć - powiedział Tomasz Kalembka po podpisaniu nowej umowy. - Duże znaczenie przy podjęciu decyzji miał fakt, że w Katowicach zostają trenerzy Piotr Gruszka i Andrzej Zahorski. To świetni fachowcy i cieszę się, że dalej będę mógł z nimi pracować - dodał popularny "Drzewo".

- Tomek jest z nami od kilku lat. Miniony sezon potwierdził, że świetnie wywiązuje się ze swojej roli i że warto w niego inwestować. W przyszłym sezonie będziemy mieli czterech zawodników na pozycji środkowego i cieszę się, że jednym z nich będzie Tomek. To sprawi, że trener będzie miał większe pole manewru, ale przede wszystkim zwiększy to rywalizacje o miejsce w składzie, a to wyjdzie na dobre zawodnikom i całej drużynie - ocenił Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

Przypominamy, że Tomasz Kalembka jest laureatem Złotego Buka w kategorii najlepszy siatkarz 2016 roku.

Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Platynowy
Partner Złoty
Partner Techniczny
Partnerzy