Pożegnanie Jakuba Jarosza

26.04.2024 11:53

Kapitan siatkarskiej GieKSy Jakub Jarosz opuszcza nasz Klub, dla którego rozegrał pięć sezonów w PlusLidze.

Informujemy, że kontrakt atakującego GKS-u Katowice Jakuba Jarosz z klubem wygasa z końcem sezonu 2023/2024 i zawodnik nie będzie reprezentował już barw naszego Klubu. Tym samym zakończyła się jego pięcioletnia przygoda z GKS-em Katowice, do którego dołączył w 2019 roku.

Jakub Jarosz rozegrał dla naszego Klubu łącznie 128 meczów w PlusLidze, w których zdobył łącznie 1773 punkty i zapracował na 17 statuetek MVP. To właśnie w barwach GieKSy nasz były kapitan zdobył swój punkt numer 5000 w rozgrywkach PlusLigi i na trwałe zapisał się w historii profesjonalnej ligi siatkarskiej w Polsce.

W każdym z pięciu sezonów spędzonych w GKS-ie Katowice Jarosz był kluczową postacią zespołu walczącego o jak najlepszy wynik w rozgrywkach PlusLigi, a jego postawa miała niebagatelny wpływ na pierwszy w historii siatkarskiej sekcji naszego Klubu awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski w 2021 roku. Umiejętności i sportowa klasa Jakuba Jarosza były doceniane przez kibiców GKS-u Katowice, którzy trzy razy z rzędu wybierali go Siatkarzem Roku w plebiscycie Złote Buki.

- Oglądanie tak znakomitego siatkarza w barwach GKS-u Katowice przez tyle lat było prawdziwą przyjemnością dla wszystkich kibiców siatkówki w Katowicach. Jakub Jarosz może być stawiany za wzór dla młodszych siatkarzy pod względem swojego podejścia do obowiązków sportowca i utrzymywanie wysokiej dyspozycji przez wiele sezonów. Życzymy Jakubowi powodzenia w dalszej karierze, wiemy, że zachowa sporo dobrych wspomnień z ostatnich 5 lat w GieKSie - podkreśla Krzysztof Nowak, prezes GKS-u Katowice.

Decyzją Zarządu Klubu Jakub Jarosz na zakończenie swojej przygody z GieKSą został uhonorowany wyjątkowym medalem 60-lecia GKS-u Katowice.- Podczas uroczystej gali 60-lecia naszego Klubu wręczyliśmy 60 jubileuszowych medali dla najznamienitszych postaci związanych z GKS-em Katowice, co nie oznacza, że grono wyróżnionych jest zamknięte. Rok 2024 jest dla nas czasem nagradzania wybitnych osobowości naszej klubowej społeczności. Jakub Jarosz, który przez 5 lat pełnił rolę kapitana siatkarskiego GKS-u Katowice i tym samym stał się ważną częścią historii tej sekcji naszego Klubu, jest bez żadnych wątpliwości taką osobowością - mówi prezes Nowak.

Kapitanie, dziękujemy za minione pięć lat! Do zobaczenia na siatkarskim szlaku.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga