Sławomir Stolc nowym przyjmującym GKS-u

22.06.2020 09:57

Do składu siatkarskiej GieKSy na sezon 2020/2021 PlusLigi dołącza przyjmujący Sławomir Stolc.

27-letni skrzydłowy podpisał roczną umowę z naszym Klubem i tym samym dołączył do grona przyjmujących siatkarskiej GieKSy na kolejny sezon 2020/2021, w którym są Adrian Buchowski, Kamil Kwasowski i Jakub Szymański. Przypomnijmy, że pierwszym transferem GKS-u Katowice na kolejny sezon PlusLigi był rozgrywający Jakub Nowosielski. - Słyszałem dużo dobrego o mieście, do tego gra GKS-u w poprzednim sezonie PlusLigi była bardzo przekonująca. Widać było, że ta drużyna stanowi kolektyw i jej członkowie pójdą za sobą w ogień. Wciąż chcę się rozwijać, a GKS Katowice to dobre miejsce do tego - powiedział Sławomir Stolc w pierwszej rozmowie dla klubowej telewizji.

Nowego przyjmującego siatkarskiej GieKSy czeka powrót do najwyżej klasy rozgrywkowej w Polsce po pięciu latach i ówczesnych występach w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle oraz Effectorze Kielce. Sławomir Stolc, który zaczynał sportową karierę w GKS-u Stoczniowcu Gdańsk, ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale i notował występy w reprezentacji Polski kadetów. Nie jest to ostatnie kadrowe doświadczenie Stolca w karierze, jako że nowy gracz GieKSy w 2014 roku reprezentował nasz kraj w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Ponadto 27-latek ma na swoim koncie występy w siatkarskiej Lidze Mistrzów w barwach czeskiej Dukli Liberec, z którą sięgnął po brązowy medal krajowych rozgrywek.

Stolc sięgał także po Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju (2015) w barwach pierwszej drużyny Lotosu Trefla Gdańsk oraz złoto i brąz rozgrywek Młodej Ligi jako gracz młodzieżowej drużyny gdańskiego klubu. Ostatnie sukcesy Sławomira Stolca przypadają na okres jego występów w pierwszej lidze: jako gracz AZS-u Częstochowa triumfował w tych rozgrywkach w 2018 roku i zajął w nich drugie miejsce rok później w barwach Stali AZS PWSZ Nysa. Ostatnim klubem Stolca był LUK Politechnika Nysa, finiszująca w przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020 pierwszej ligi na 3. pozycji.

- Sławek ma za sobą bardzo dobry sezon w I lidze. To doświadczony i ambitny gracz. Cieszymy się, że uzupełni linię przyjęcia naszego zespołu - ocenił dyrektor sportowy sekcji Jakub Bochenek.

Naszemu nowemu zawodnikowi życzymy udanego sezonu!Tagi:
Stolc
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy