KGHM Cuprum Lubin - GKS Katowice [ZAPOWIEDŹ]

21.04.2024 15:58

W poniedziałek 22 kwietnia o godzinie 17:30 GKS Katowice rozegra ostatnie spotkanie w sezonie 2023/2024 PlusLigi. Zagramy na wyjeździe z KGHM Cuprum Lubin, a stawką meczu będzie zajęcie 13. miejsca na koniec sezonu.

W ramach ostatniego domowego meczu sezonu 2023/2024 siatkarze GKS-u Katowice uradowali swoich fanów, wygrywając z KGHM Cuprum Lubin 3:0, a nagrodę MVP meczu otrzymał przyjmujący GieKSy Marcin Waliński. Katowiczanie zagrali na bardzo dobrym poziomie w obronie i skuteczości ataku mimo braku w wyjściowej szóstce Jakuba Jarosza i Lukasa Vasiny. W ostatnich meczach sezonu trener Grzegorz Słaby zdecydował się na delegowanie do wyjściowegu składu graczy, którzy w tym sezonie otrzymywali mniej okazji do regularnej gry jak m.in. rozgrywający Piotr Fenoszyn czy norweski przyjmujący Jonas Kvalen.

- Jako zespół liczyliśmy na więcej, to był ciężki sezon, gdzie na samym początku zostaliśmy nieco poturbowani i trzeba było potem wychodzić z trudności. Porażkie nie ułatwiały nam gry i długo szukaliśmy przełamanie, a potem nastąpiła pewnego rodzaju sinusoida - zaczęliśmy grać lepiej, ale mamy przeczucie, że kilka spotkań nam "uciekło" i czujemy, że mogło to się potoczyć lepiej, że mogliśmy dopisać więcej punktów do tabeli. Ostatecznie został zrealizowany cel w postaci utrzymania w lidze, natomiast pozostaje pewien niedosyt. Wszyscy staraliśmy się, żeby nasze miejsce w tabeli było jak najwyższe, ostatecznie wyszła z tego wspomniana wcześniej sinusoida - mówił po tym spotkaniu Waliński w rozmowie dla GIEKSA TV.

Teraz siatkarska GieKSa uda się na ostatni mecz sezonu do Lubina i jeżeli wygra na terenie rywala co najmniej dwa sety, zajmie na koniec mijającego sezonu PlusLigi 13. miejsce. Starcia GKS-u z KGHM Cuprum w tym sezonie ligowym nie trwały dłużej niż trzy sety: w Katowicach nasza drużyna dwukrotnie wygrywała z Miedziowymi 3:0, z kolei wyprawa do Lubina w ramach fazy zasadniczej PlusLigi zakończyła się naszą porażką 0:3. Przypomnijmy, że w ekipie rywali występują byli siatkarze GieKSy, środkowy Paweł Pietraszko i przyjmujący Kamil Kwasowski, do tego funkcję asystenta trenera pełni tam znany dobrze w Katowicach Damian Musiak. Z kolei w ekipie GieKSy lubińską przeszłość mają Marcin Waliński i Damian Domagała, a także nasz statystyk Maciej Barczyński.

Początek poniedziałkowego meczu o godzinie 17:30. Relację LIVE jak zawsze będzie można śledzić na naszej stronie internetowej, a także na profilach siatkarskiej GieKSy na Facebooku i X. Serdecznie zapraszamy do kibicowania siatkarskiej GieKSie w ostatnim meczu sezonu 2023/2024!
 

Tagi:
PlusLiga
Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga