Podsumowanie 20. kolejki PlusLigi

12.02.2018 15:40

Autor: JB

Za drużynami siatkarskiej ekstraklasy już dwie trzecie sezonu zasadniczego.

Dwudziesta kolejka zmagań w sezonie 2017/18 okazała się szczęśliwa dla GKS-u Katowice. Zespół Piotra Gruszki po bardzo emocjonującym i trzymającym w napięciu spotkaniu wygrał w Sosnowcu z MKS-em Będzin 3:2. Drugie w tym sezonie zwycięstwo nad będzińską ekipą zaowocowało wskoczeniem na 11. miejsce w tabeli.

Pięciosetowe pojedynki w tej kolejce miały także miejsce w Gdańsku, gdzie Trefl wygrał z Jastrzębskim Węglem, choć przegrywał już 0:2. Tie-break wyłonił również zwycięzcę meczu PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn. Minimalnie lepsi okazali się gospodarze.

Cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie odnieśli siatkarze Dafi Społem Kielce, którzy wygrali w czterech setach z Łuczniczką Bydgoszcz. Ta sztuka nie udała się BBTS-owi Bielsko-Biała, który nie sprostał Cerrad Czarnym Radom. W meczach rozegranych w Kędzierzynie-Koźlu i Zawierciu triumfowali faworyci. ZAKSA w trzech setach rozprawiła się z Cuprum Lubin, a Aluron Virtu Warta przegrała 0:3 z Asseco Resovią.

Z kolei najbliższy rywal GieKSy - Espadon Szczecin na własnym parkiecie przegrał z ONICO Warszawa 1:3. Mecz ze szczecińskim zespołem zostanie rozegrany już w sobotę 17 lutego o godzinie 17.00 w hali Ośrodka Sportowego „Szopienice”. Bilety na to spotkanie można kupić tutaj.

Komplet wyników 20. kolejki
MKS Będzin - GKS Katowice 2:3 (23:25, 25:14, 21:25, 25:21, 12:15)
Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 18:25, 28:26, 25:19, 15:13)
Aluron Virtu Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 19:25, 23:25)
PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (18:25, 23:25, 25:22, 25:14, 18:16)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)
BBTS Bielsko-Biała - Cerrad Czarni Radom 1:3 (22:25, 22:25, 26:24, 26:28)
Dafi Społem Kielce - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (22:25, 25:23, 25:20, 25:22)
Espadon Szczecin - ONICO Warszawa 1:3 (27:25, 22:25, 16:25, 23:25)

Aktualna tabela PlusLigi znajduje się tutaj.