Dominik Witczak zawodnikiem GieKSy!

03.07.2017 11:00

Utytułowany atakujący będzie reprezentował barwy GKS-u Katowice przez najbliższe dwa sezony.

Trwa kompletowanie składu GieKSy na kolejny sezon PlusLigi. Nowym siatkarzem zespołu Piotra Gruszki został Dominik Witczak. Utytułowany atakujący jest bardzo dobrze znany wszystkim kibicom siatkówki. 34-letni siatkarz występował w PGE Skrze Bełchatów, a ostatnie dziesięć sezonów spędził w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. W tym czasie na jeden sezon został wypożyczony do Asseco Resovii Rzeszów.

W trakcie swojej bogatej kariery Witczak sięgnął po wiele tytułów. W 2008 i 2017 roku cieszył się z tytułu mistrza Polski, a w latach 2011, 2013 i 2016 ze srebrnego medalu. Na koncie ma także trzy zdobyte Puchary Polski oraz drugie miejsce w Pucharze CEV.

- Dominik świetnie wpisuje się w model naszej drużyny. Z jednej strony stawiamy na młodość i na pozycji atakującego mamy Karola Butryna. Z drugiej ważne jest doświadczenie, więc Dominik jest idealnym siatkarzem. Przez ostatni sezon Karol trzymał równą, wysoką formę i oby tak było dalej. Musimy mieć jednak dwóch dobrych graczy na tej pozycji. Przed nami ciężki sezon, bo dwie ostatnie drużyny spadną z PlusLigi, a jedna będzie zagrożona barażem. Myślę, że Dominik jest zawodnikiem, który bardzo pomoże nam utrzymać stabilny poziom przez całe rozgrywki - powiedział Dariusz Łyczko, menedżer sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Platynowy
Partner Złoty
Partner Techniczny
Partnerzy