Akcja "Kato Volley" już za nami!

27.05.2017 16:05

W hali Ośrodka Sportowego "Szopienice" rozegrano wielki finał akcji "Kato Volley". Po zaciętej rywalizacji najlepsi okazali się uczniowie z gimnazjum nr 4.

"Kato Volley" to akcja zorganizowana przez GKS Katowice przy współpracy Urzędu Miasta Katowice i Polskiego Związku Piłki Siatkowej w ramach promocji Miasta Katowice jako Gospodarza Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Eurovolley Poland 2017. Projekt miał na celu aktywizację uczniów katowickich szkół gimnazjalnych oraz ułatwienie im dostępu do nieodpłatnych treningów piłki siatkowej.

Przez kilka tygodni reprezentacje 10 katowickich szkół gimnazjalnych pod okiem swoich trenerów oraz siatkarzy GKS-u Katowice przygotowywały się do wielkiego finału, który rozegrano w hali Ośrodka Sportowego "Szopienice".

Zespoły zostały podzielone na grupy, w której każdy grał z każdym. Rywalizacja była zacięta i niezwykle ciekawa już od pierwszych spotkań. Ostatecznie najlepsze w swoich grupach  okazały się gimnazja nr 4 i 20, które spotkały się w wielkim finale. W decydującym meczu nie brakowało emocji, zwłaszcza w pierwszym secie, który padł łupem uczniów z gimnazjum nr 4. W drugiej partii podopieczni trenera Marka Jamborskiego postawili kropkę nad "i", ciesząc się z triumfu w pierwszej edycji "Kato Volley".

Każdy uczeń zwycięskiej drużyny otrzymał pamiątkowy puchar. Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale, dyplomy oraz komplet siatkarskich gadżetów.

Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy