GKS Katowice - KGHM Cuprum Lubin [ZAPOWIEDŹ]

14.04.2024 14:10

W poniedziałek 15 kwietnia o godzinie 20:30 GKS Katowice rozegra w hali OS Szopienice ostatnie domowe spotkanie w sezonie 2023/2024 PlusLigi. Rywalem GieKSy będzie KGHM Cuprum Lubin. Przypominamy o tańszych biletach na ten mecz!

GKS Katowice zakończył fazę zasadniczą PlusLigi 2023/2024 zwycięstwem 3:1 nad Bogdanką LUK Lublin. Ta wygrana była tym bardziej cenna, że z powodów zdrowotnych w składzie GKS-u zabrakło kapitana drużyny Jakuba Jarosza i czeskiego przyjmującego Lukasa Vasiny, a do tego na problemy żołądkowe przed meczem narzekał Damian Domagała. Mimo tych wszystkich trudności siatkarska GieKSa zanotowała bardzo dobre spotkanie pełne udanych obron oraz skutecznych akcji w kontrataku i zasłużenie pokonała zespół z Lublina za trzy punkty, a wspomniany Domagała otrzymał za swój występ nagrodę MVP.Z racji zwycięstwa KHGM Cuprum Lubin nad spadkowicze z PlusLigi Eneą Czarnymi Radom drużyna GieKSy mimo końcowego zwycięstwa za trzy punkty nie poprawiła swojej pozycji w tabeli i zakończyła rundę zasadniczą PlusLigi na 14. miejscu z dorobkiem 27 punktów (9 wygranych i 21 porażek, bilans setów 42:73). Tym samym katowiczanie zakończą sezon dwumeczem o miejsca 13-14 w końcowej klasyfikacji sezonu PlusLigi z klubem z Lubina. Pierwszy z nich, rozgrywany w Katowicach, będzie miał miejsce w poniedziałek 15 kwietnia o godzinie 20:30.

W tym sezonie bilans bezpośrednich starć klubów z Katowic i Lubina jest równy. Mecz fazy zasadniczeje GieKSy z Miedziowymi w Katowicach zakończył się zdecydowanym zwycięstwem naszego Klubu w trzech setach, z kolei rewanż w Lubinie potoczył się po myśli KGHM Cuprum, które wygrało 3:0. W ekipie rywali występują byli siatkarze GieKSy, środkowy Paweł Pietraszko i przyjmujący Kamil Kwasowski, do tego funkcję asystenta trenera pełni tam znany dobrze w Katowicach Damian Musiak. Z kolei w ekipie GieKSy lubińską przeszłość mają Marcin Waliński i Damian Domagała, a także nasz statystyk Maciej Barczyński.

Początek poniedziałkowego meczu o godzinie 20:30. Relację LIVE jak zawsze będzie można śledzić na naszej stronie internetowej, a także na profilach siatkarskiej GieKSy na Facebooku i X. Spotkanie będzie transmitować stacja Polsat Sport. Serdecznie zapraszamy do kibicowania siatkarskiej GieKSie na trybunach naszej hali!

CO MUSISZ WIEDZIEĆ

► Wejście do hali otwieramy o godz. 19:30
► Kasa biletowa otwarta od godz. 19:00
► Bilety na mecze GKS-u Katowice do kupienia online na stronie BILETY.GKSKATOWICE.EU, więcej informacji TUTAJ.
Tańsze ceny biletów na mecz z KGHM Cuprum Lubin! Bilet normalny kupicie za 10 złotych, ulgowy za 5 złotych, a rodzinny za 20 złotych.
► Stacjonarnie wejściówki dostępne są w Oficjalnym Sklepie GKS-u Katowice (Bukowa 1A) od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 oraz w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 9.00 - 13.00.
► Zapraszamy najmłodszych fanów sportu wraz z opiekunami do Strefy Kibica GieKSy, znajdującej się przy boisku od strony wejścia głównego na obiekt.
► Podczas meczu będziecie mogli kupić klubową odzież i gadżety na stoisku naszego Oficjalnego Sklepu. W sprzedaży gadżety i koszulki wyprodukowane z okazji 60-lecia naszego Klubu!
► Około 5 minut po meczu siatkarze GKS-u Katowice będą dostępni dla kibiców w Strefie Kibica GieKSy - będzie to okazja do zebrania autografów, wspólnych zdjęć i podziękowań za mijający sezon!
► Po drugim secie na boisku rozegrany zostanie konkurs dla kibiców, którzy złapią wyrzucone w trybuny piłeczki. Do wygrania atrakcyjne nagrody! 

Do zobaczenia w hali OS Szopienice (ul. 11 Listopada 16)! Poniżej znajduje się mapa z zaznaczonymi parkingami dla kibiców.

Nie wiesz, jak dojechać do hali? Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny poradnik (KLIKNIJ)!

 

 

Tagi:
PlusLiga
Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga