Podsumowanie 11. kolejki PlusLigi

27.11.2017 13:36

Autor: JB

Za nami ostatnia listopadowa seria gier siatkarskiej ekstraklasy. Jesteśmy już za 1/3 sezonu zasadniczego.

Jedenasta kolejka PlusLigi niestety nie okazała się szczęśliwa dla GKS-u Katowice. Zespół Piotra Gruszki doznał trzeciej porażki z rzędu, tym razem ulegając Aluron Virtu Warcie Zawiercie w trzech setach. - Jesteśmy nieco rozbici mentalnie, ale musimy szybko się odbudować. Szkoda mi chłopaków, ale teraz jest najlepszy moment, by pokazali swój charakter i się przełamali w kolejnym meczu z Jastrzębskim Węglem - powiedział nasz szkoleniowiec po meczu w Szopienicach.

Najbliższy rywal trójkolorowych również doznał porażki. W niedzielnym meczu na Torwarze Jastrzębski Węgiel przegrał 0:3 z ONICO Warszawa. Trzysetowe pojedynki miały również miejsce w Sosnowcu, gdzie MKS Będzin przegrał z PGE Skrą Bełchatów oraz w Radomiu, gdzie Cerrad Czarni dość niespodziewanie pokonali olsztyński Indykpol AZS.

Emocji nie brakowało w piątkowych meczach. Starcia w Szczecinie i Kielcach zakończyły się tie-breakami. Espadon nieoczekiwanie urwał punkty liderowi z Kędzierzyna-Koźla, a Dafi Społem Kielce nie sprostało BBTS-owi Bielsko-Biała.

Kolejne trzy punkty zainkasowała także Asseco Resovia, która w Bydgoszczy pokonała Łuczniczkę w czterech setach.

Wielkie emocje towarzyszyły także ostatniemu meczowi tej kolejki. W Lubinie Cuprum przegrało z Treflem Gdańsk 2:3, ale pierwszy set zakończył się wygraną gospodarzy dopiero po 43 minutach gry (40:38).

Komplet wyników 11. kolejki
GKS Katowice - Aluron Virtu Warta Zawiercie 0:3 (10:25, 23:25, 21:25)
Cuprum Lubin - Trefl Gdańsk 2:3 (40:38, 25:19, 18:25, 18:25, 14:16)
Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:17, 25:20, 27:25)
Łuczniczka Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (23:25, 21:25, 25:22, 17:25)
ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 27:25, 28:26)
MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 14:25, 21:25)
Espadon Szczecin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (21:25, 27:25, 25:21, 14:25, 9:15)
Dafi Społem Kielce - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (17:25, 25:23, 25:22, 27:29, 10:15)

Aktualna tabela PlusLigi znajduje się tutaj.