(25:20, 25:22, 22:25, 25:21)

Indykpol AZS Olsztyn

GKS Katowice: Kwasowski, Musiał, Nowakowski, Buchowski, Firlej, Zniszczoł, Watten (libero) oraz Kohut, Szymański.

Indykpol AZS Olsztyn: Schulz, Teriomenko, Andringa, Żaliński, Stępień, Poręba, Gruszczyński (libero) oraz Wolański, Kapica, Concepcion, Schott, Ciunajtis (libero).

Przedostatnie spotkanie rundy zasadniczej PlusLigi było dla GKS-u bardzo ważne z racji walki o play-off i zachowania szans na pierwszą ósemkę tabeli. Rywal, Indykpol AZS Olsztyn, wyprzedzał nasza drużynę o 2 punkty i tylko wygrana pozwalała podopiecznych Grzegorza Słabego myśleć o historycznym osiągnięciu. W pierwszym meczu rozgrywanym w Olsztynie GKS przegrał 1:3, dlatego tym większa była motywacja katowiczan. Niestety, z powodu nagłego urazu z meczowej szóstki wypadł w ostatniej chwili Jakub Jarosz, którego na prawym skrzydle zastąpił Wiktor Musiał.

Atakujący zaczął udział w spotkaniu od asa serwisowego, a pewny siebie GKS od prowadzenia 7:1 i zmuszenia Daniela Castellaniego do wykorzystania dwóch przerw w krótkim czasie. Nie tylko korzystaliśmy z błędów rywala, ale też dokładaliśmy sporo mocną i precyzyjną zagrywką. Należy też wyróżnić obrony GieKSy, która wyciągała bardzo wymagające uderzenia (12:5). Olsztynianie, coraz bardziej bezradni, ratowali się podwójną zmianą, co wraz z zagrywką Żalińskiego dało efekt w postaci krótkiej serii punktów dla przyjezdnych i czasu wziętego przez trenera Grzegorza Słabego. Nasza ekipa trzymała przez dłuższy czas bezpieczny dystans pięciu punktów, ale zmniejszył się on po raz kolejny po zagrywkach Żalińskiego (22:19). Sytuację uspokoiły kolejny as Musiała i blok-aut Buchowskiego.

Drugi seta zaczął się już bardziej wyrównanie, a obie drużyny kąsały się wzajemnie akcjami swoich przyjmujących. Goście objęli prowadzenie po bloku na Kwasowskim, ale byliśmy w stanie odpowiedzieć na to dwoma pewnymi uderzeniami Wiktora Musiała. Znacząco wydłużyły się wymiany, ale GKS był w stanie je wygrywać cierpliwością i dobrą organizacją gry. Do tego Kwasowski i Zniszczoł dołożyli punkty zagrywką (12:9). Wydawało się, że spokojnie utrzymamy przewagę, ale odebrały ją nam dwie zagrywki Robberta Andringi (15:16) i to GKS musiał gonić wynik. Ozdobą seta była akcja na 17:17, okraszona serią obron z gatunku niemal niemożliwych do wykonania, zakończona atakiem Schulza w antenkę. Od tamtego momentu temperatura wydarzeń na parkiecie znacząco wzrosła, podobnie jak liczba obron i wybloków obu zespołów. O wyniku seta zadecydowały trzy ostatnie akcje: atak Kwasowskiego, obicie piłki o blok przez Musiała i niepewny atak Andringi w siatkę (25:22).

W trzecią partię weszliśmy mocno, bo od potrójnego bloku na Kapicy, jednak goście wyszli na prowadzenie sprytu wprowadzonego na parkiet Rubena Schotta i dwóch asów Żalińskiego. Znów trzeba było wykazać się w obronie i to nam się wielokrotnie udawało, do tego pewną rękę w ataku miał Musiał. Przyjezdni, u których doszło do sporych zmian w szóstce, starali się wrócić do gry mocną zagrywką (7:9), ponadto dobrze w mecz wprowadził się kubański środkowy Concepcion. Prowadzenie Indykpolu AZS urosło do czterech „oczek” (12:16), co nie osłabiało morale walczącej do końca GieKSy. Wiktor Musiał dawał raz po raz sygnał do kontrofensywy, ale tym razem lepsi w kluczowych piłkach okazali się goście. Ostatnią piłkę seta skończył skuteczny Remigiusz Kapica (22:25).

Należało znaleźć sposób na rozpędzonych rywalki, by nie dopuścić do piątego seta. Trener Słaby interweniował czasem już przy stanie 6:3 dla rywali po punktowej zagrywce Mateusza Poręby, widząc, że drużyna została wytrącona z rytmu. GieKSa zaczęła się wyraźnie odradzać po wejściu Emanuela Kohuta (7:8), wróciły długie akcje pełne obron i skuteczne bloki. Jednak wciąż było daleko do przełamania zespołu przyjezdnego, tym bardziej, że GKS-owi zdarzały się proste błędy. Po asie Musiała przypuściliśmy kolejny szturm, który zakończył się remisem 15:15 po wygranej wideoweryfikacji, a na wyżyny wspinał się w ofensywie Kwasowski. To dzięki niemu zbliżyliśmy się do upragnionej wygranej; potem Kohut dołożył ważne punkty, Musiał zaszalał na zagrywce i trzy punkty stały się faktem!

MVP: Wiktor Musiał (GKS)

• MVP, oczywiście, Wiktor Musiał!

• 25:21

Obiaja blok Musiał, wygrywamy!!!

• 24:20

Tym razem aut, ale jesteśmy o krok od kompletu punktów.

• 24:19

Wiktor Musiał na czystej siatce i piłka meczowa!

• 23:19

AUT olsztynian!

• 22:19

Emo Kohut! A wcześniej znów Musiał na zagrywce.

• 21:19

Kohut nie dał teraz szans na obronę.

• 20:19

Kohut nie domknął bloku na Kapicy.

• 20:18

Trzymamy dwa punkty przewagi. Zniszczoł skutecznie.

• 19:18

Poręba obrócił atakiem tym razem w lewo.

• 19:17

Znów odpalił "Kwasu" na zagrywce, dało nam to dwie kontry, z czego jedną arcyskuteczną. Kolejny czas dla Daniela Castellaniego.

• 17:17

W aut zagrywa Firlej. Set zaczyna się od nowa, gramy do końca.

• 17:16

Czas dla AZS-u.

• 17:16

Wyczekany błąd olsztynian w obronie i Kwasowski daje nam prowadzenie!

• 16:16

Chwila niepewności, ale rywal nie wybronił piłki po blok-aucie Kwasowskiego.

• 15:16

Concepcion w akcji.

• 15:15

Wygrywamy challenge po akcji Kwasowskiego po prostej. A jednak!

• 14:15

Kwasowski bierze sprawy w swoje ręce. Atak nie do obrony.

• 13:15

Buchowski w siatkę.

• 13:14

Krwawiliśmy w przyjęciu, ale Buchowski uratował punkt.

• 12:14

Musiał miał piłkę na rękach w obronie, miał pretensje do siebie za to, ze uciekła.

• 12:13

Kolejny as Musiała, w takim momencie!!

• 11:13

Odpowiadamy energiczną akcją Kwasowskiego z drugiej linii.

• 10:12

Ryzykują na zagrywce olsztynianie i mylą się.

• 9:12

Obrócił atakiem w prawo Poręba, trafił.

• 8:11

Nie pozwalamy piłce spać, ale Kwasowski trafia w taśmę.

• 7:10

Musiał miał dużo miejsca do ataku, wybrał źle...

• 7:9

Kapica tym razem punktuje. Ale odrobiliśmy część strat.

• 7:8

Długa akcja pełna cierpienia po obu stronach i Zniszczoł znów blokuje!

• 6:8

Warto było bronić! Ależ blok Zniszczoła!

• 5:8

Wysoka piłka to dla Wiktora Musiała żadne wyzwanie.

• 4:8

Kohut wchodzi za Nowakowskiego.

• 4:7

Concepcion nie radzi sobie z piłką pchniętą przez Kwasowskiego.

• 3:7

I jeszcze jedna punktowa zagrywka Poręby...

• 3:6

Poręba zaskoczył nas skrótem z zagrywki. Czas dla GKS-u, wytrąconego z rytmu.

• 3:5

Mocne i niecelne próby z zagrywki obu ekip.

• 2:4

Przeprasza Musiał, nie udała mu się ta próba.

• 2:3

Żaliński na prawie czystej siatce.

• 2:2

Punkt jednak dla gości. Kontruje Musiał.

• 2:1

Blok Buchowskiego! Wychodzimy obronną ręką z niedokładnego przyjęcia.

• 1:0

Piękna akcja na start seta. Bronimy długo aż do finiszu Buchowskiego.

• 22:25

Weryfikujemy po blok-aucie Kapicy... Nie było błędu atakującego, mecz przedłużony.

• 22:24

Czas dla trenera przyjezdnych.

• 22:24

Stępień naruszył naszą strefę nad siatką. Będzie challenge.

• 21:24

Subtelna kiwka Firleja.

• 20:24

Setowa dla rywali po pewnym ataku Kapicy.

• 20:23

Nieco przypadkowe zagranie do Concepciona, ale jest punkt olsztynian. Buchowski znów na boisku.

• 20:22

Szymański obija wysoko ręce rywali.

• 19:22

Poręba obija ręce Nowakowskiego.

• 19:21

Schott zmarnował sytuacyjne dogranie na lewe skrzydło.

• 18:21

AZS skutecznie ze środka.

• 18:20

Ależ Musiał w trudnej sytuacji wcisnął piłkę w blok gości.

• 17:20

Celują w linię na zagrywce goście, tym razem niecelnie.