(25:17, 25:19, 25:19)

PSG Stal Nysa

GKS Katowice: Seganow, Domagała, Szymański, Quiroga, Kania, Adamczyk, Mariański (libero) oraz Mielczarek.

PSG Stal Nysa: Ben Tara, Kramczyński, Gierżot, Kwasowski, Zhukouski, Zerba, Dembiec (libero) oraz El Graoui, Szczurek, Buszek, Miyaura, Jankowski.

W domowym meczu 26. kolejki PlusLigi mierzyliśmy się z PSG Stalą Nysą, z którą do tej pory wygrywaliśmy w PlusLidze, zazwyczaj po długich, pięciosetowych bojach. Celem było utrudnienie rywalom walki o miejsce w play-offach PlusLigi i utrzymanie dobrej passy po historycznej wygranej w Bełchatowie. Na boisko została oddelegowana ta sama szóstka, co w poprzednim meczu z PGE Skrą Bełchatów.

Obie ekipy zaczęły od pewnych egzekucji swoich ataków po przyjęciu, ale to GKS wyszedł na prowadzenie 5:2 po asie Gonzalo Quirogi i utrzymywał korzystny wynik. Nasza drużyna nie zawodziła w ataku, zaś po blok-aucie Domagały po wcześniejszym przyjęciu Gierżota na drugą stronę prowadziliśmy zasłużenie 11:6, co zmusiło trenera Plińskiego do skorzystania z czasu. Przyjezdni starali sobie odrobić straty, korzystając ze szczelnego bloku, jednak brakowało im precyzji w polu zagrywki. Po bloku na Ben Tarze i technicznym zagraniu Szymańskiego było już 17:12 dla GieKSy, a po bloku na Kwasowskim byliśmy blisko celu w tym secie. W końcówce seta obyło się bez sensacji, dobrze spisująca się ekipa z Katowic wykorzystała swoje okazje i wygrała 25:17 po sprytnym zagraniu Seganowa i punktowej zagrywce Quirogi.

Nic nie zapowiadało, by pewny siebie GKS obniżył loty w drugiej partii meczu, rozpoczętej od punktów argentyńskiego przyjmującego i autowego ataku Ben Tary (5:2). PSG Stal zaczęła odrabiać straty, poprawiając się w obronie, ale utrzymywaliśmy dość spokojnie dwa punkty prowadzenia. Trener rywali zdecydował się na zmiany na wszystkich kluczowych pozycjach, ale to nie zmieniało faktu, że GKS zdobywał częściej punkty w trudnych sytuacjach i prezentował dużą pewność siebie. Po asie Szymańskiego nasza drużyna prowadziła różnicą siedmiu punktów (14:7) i momentami wręcz deklasowała oponenta. W dalszej części seta zaczęliśmy podawać rękę rywalowi swoimi błędami przy siatce, ale to nie miało większego wpływu na wynik, który był cały czas dobry dla GieKSy. Chwilę potem Trener Grzegorz Słaby zapobiegawczo skorzystał z przerwy po niekorzystnej dla nas wideoweryfikacji, która zmniejszyła naszą przewagę do 4 punktów (20:16).

Na szczęście też mieliśmy nosa do challenge'u w kluczowych piłkach seta i spokojnie dokończyliśmy partię na swoją korzyść dzięki asowi Damiana Domagały na 25:19! Po zmianie stron zupełnie przemeblowany zespół z Nysy zaczął z większym animuszem, ale przy dobrze dysponowanych skrzydłowych GKS-u i serwisach Domagały rywale nie mieli zbyt dużo do powiedzenia (5:2). Nasza przewaga stopniała jednak po akcjach Rafała Buszka i bloku na Quirodze, przez co spotkanie wyraźnie się wyrównało, a po serwisie Patryka Szczurka po raz pierwszy w tym spotkaniu pozwoliliśmy Stali na serię kosztującą nas prowadzenie (8:9). Odzyskaliśmy je dzięki stopowaniu zapędów Japończyka Miyaury i skuteczności Quirogi oraz Adamczyka. Po autowym ataku Rafała Buszka wygrywaliśmy 16:12, a potem asa dołożył nasz Argentyńczyk i znów dominowaliśmy na boisku.

Goście liczyli na szybką rękę w ataku Zouheira El Graouiego, dzięki któremu nadal byli w grze o seta mimo niekorzystnego rezultatu. Mogliśmy wtedy liczyć na Jakuba Szymańskiego, po którego potężnych serwisach prowadziliśmy 22:17! Nie było wątpliwości, kto wygra za trzy punkty, a pełną zdobycz w tym meczu zapewnił nam blok Adamczyka na 25:19!

MVP: Gonzalo Quiroga (GKS)

W czwartek 16 marca o godzinie 17:30 siatkarska drużyna GKS-u Katowice zmierzy się w hali OS Szopienice (ul. 11 Listopada 16, Katowice) z zespołem Trefla Gdańsk. Bilety na to wydarzenie można zakupić na stronie bilety.gkskatowice.eu. Stacjonarnie wejściówki dostępne są w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 - 17.00 i w niedziele w godz. 9.00 - 13.00. W dniu meczu bilety można zakupić także w kasie biletowej hali OS Szopienice, otwieranej na 1,5 godziny przed startem spotkania.

• 25:19

Blok Adamczyka i wygrywamy!

• 24:19

Nie dał się blokiem złapać Domagałą, piłka MECZOWA!

• 23:19

Ben Tara mija nasz blok.

• 23:18

Obija blok Quiroga, trzy punkty coraz bliżej.

• 22:18

Seganow nie zdążył w obronie, ale brawa na szybkość reakcji.

• 22:17

Szymański znów tłucze zagrywką, Quiroga dobija się do parkietu.

• 21:17

I jeszcze asa dokłada Szymański!

• 20:17

Szymański obija pojedynczy blok PSG Stali.

• 19:17

Na boisko wrócił Ben Tara, który zaczął od obicia naszego bloku.

• 19:16

Szybka kontra gości i Marokańczyk El Graoui obija nasz blok. Przerwa dla GKS-u.

• 19:15

Mariański nie broni dobrego ataku Zerby.

• 19:14

Szymański nieuchwytny dla bloku!

• 18:14

Skutecznie z drugiej linii Buszek.

• 18:13

Długa wymiana zakończona uderzeniem Jankowskiego ze środka w aut!

• 17:12

Quiroga z asem!

• 16:12

Obroniliśmy piłke w okolicach ławki rezerwowych i Buszek się myli!

• 15:11

Obrona akcji Buszka, Adamczyk jeszcze raz popisuje się w ataku!

• 14:11

Adamczyk dostał piłkę pod rękę na czystej siatce i wykorzystał to.

• 13:11

Trzy razy broniliśmy uderzenia Miyaury, kontruje pewnie Quiroga!

• 12:11

Quiroga mocno i pewnie na pojedynczym bloku.

• 11:11

Adamczyk nie wyasekurował się dobrze po wybloku, co zrodziło okazję dla skutecznego El Graouiego.

• 11:10

Przyjezdni cały czas zmagają się z brakiem dobrego serwisu.

• 10:10

Niestety Marcin Kania uderza w aut.

• 10:9

Asa zagrywa Szymański i wracamy!

• 8:9

Dobra zagrywka Szczurka i tracimy prowadzenie.

• 8:8

Trafiony w obronie Domagała i mamy remis.

• 8:7

Idą po obu stronach sieci mocne ciosy od przyjmujących.

• 7:6

Srogie uderzenie po prostej Miyaury.

• 7:5

Zmiana decyzji sędziów, Szymański uderzał po bloku.

• 6:5

Nieudane serwisy po obu stronach siatki.