(23:25, 25:16, 20:25, 25:22, 15:11)

Ślepsk Malow Suwałki

GKS Katowice: Adamczyk, Rousseaux, Szymański, Kania, Jarosz, Seganow, Mariański (libero) oraz Quiroga, Mielczarek, Hain.

Ślepsk Malow Suwałki: Halaba, Kujundżić, Sanchez, Takvam, Sapiński, Filipiak, Czunkiewicz (libero) oraz Rudzewicz, Magnuszewski, Żakieta, Filipowicz (libero).

W meczu 6. kolejki PlusLigi mierzyliśmy się ze Ślepskiem Malow Suwałki, jednym z zespołów aspirujących do walki o play-off. W kadrze meczowej brakowało nadal kontuzjowanego Jakuba Lewandowskiego. Przed spotkaniem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego niedawno wybitnego reprezentanta Polski, mistrza olimpijskiego i świata Tomasza Wójtowicza.

Przyjezdni wywarli na nas presję zagrywką od pierwszych akcji (1:5), korzystając z dobrej obrony i szybkiej ręki Pawła Halaby w ataku. To zmusiło trenera Słabego do skorzystania z przerwy, ale i tak naszą największą bolączką w tej części meczu było przyjęcie i wykorzystanie akcji po obronie. Za Szymańskiego musiał pojawić się Quiroga, natomiast nasza sytuacja wciąż była zła, bo traciliśmy do rywala aż siedem „oczek”. Impuls do zmian dała seria zagrywek Sebastiana Adamczyka (10:13) oraz nasza cierpliwość w powtarzaniu akcji po wybloku. Do tego ważnego asa dołożył Jarosz i wydawało się, że jesteśmy blisko nawiązania kontaktu punktowego. Niestety nie wykorzystywaliśmy swoich szans w kontrze, co napędzało ofensywę na skrzydłach u suwałczan (18:20, 19:22). Gracze Ślepska wykorzystywali swoje sytuacje do stanu 23:19, potem wyraźnie się zacięli, a my nabraliśmy wiatru w żagle. Ostatecznie skończyło się na udanym ataku Kujundzicia z drugiej linii na 25:23 dla rywala.

Na drugiego seta wyszliśmy w konfiguracji Quiroga – Rousseaux na przyjęciu. Zaczęliśmy pewnie w ataku i ze swobodą w bloku (6:4), korzystając z tego, że suwałczanie mieli groszy czas w odbiorze zagrywki i przez to nie byli już tak pewni siebie na boisku. Nasze humory popsuł przegrany challenge po błędzie Seganowa, zmniejszający nasze prowadzenie do punktu. Staraliśmy się wypracować większy komfort gry dobrymi zagrywkami i zmuszaniem rywali do pomyłek, co przynosiło efekty i dało nam wynik 14:10. Dzięki stabilnemu przyjęciu i punktom Tomasa Rousseaux oraz Jakuba Jarosza utrzymywaliśmy korzystny rezultat. Od pewnego momentu na boisku istniał tylko GKS, który wyrównał wynik rezultatem 25:16, wygrywając osiem akcji z rzędu przy serwisie Adamczyka!

Set wygrany w taki stylu pomógł nam w prowadzeniu równej gry w trzeciej partii (4:4). Widać było, że rywale wyciągnęli lekcję z ostatniej partii i nie pozwalali GieKSie na wiele skutecznych obron. Musiało dojść do kolejnej roszady na przyjęciu i wejścia Szymańskiego za Rousseaux, by wzmocnić nasz atak, który nie był już tak pewny. Po naszym błędzie dotknięcia siatki przyjezdni prowadzili 10:8, a GKS nie przechylał na swoją stronę długich wymian pełnych ofiarnych obron. To sprawiło, że przy punkcie na 13:9 dla Ślepska musieliśmy korzystać z przerwy i szukać szansy na odwrócenie wyniku. Po bloku Szymańskiego traciliśmy do suwałczan tylko dwa „oczka”, ale as Matiasa Sancheza znów dał nadzieję gościom na wygranie seta.

Zrobiło się nerwowo w obozie rywala po bloku Gonzalo Quirogi (17:19). Gracze trenera Kwapisiewicza pokazali kilka świetnych akcji w obronie, dołożyli trudne serwisy i ostatecznie wygrali 25:20, zmuszając nas do walki o tie-breaka. Czwartą partię zaczęliśmy z Piotrem Hainem w składzie. Pierwsze wymiany bywały nieco chaotyczne, ale byliśmy w stanie utrzymać kontakt z rywalem (6:6). Mocny atak z piłki po wybloku Seganowa dał nam cenne prowadzenie 10:7, ale niestety nie utrzymaliśmy długo przewagi i znów trzeba było wyszarpywać punkty. Po ataku w aut Jarosza drużyna Ślepska miała minimalną przewagę, którą starała się utrzymać mimo dobrej dyspozycji Quirogi w naszej ekipie. Sytuacja zaczęła się odwracać na naszą korzyść po zerwanym ataku Żakiety, po którym prowadziliśmy 19:18. To zapowiadało bardzo emocjonującą końcówkę partii. Skończona przechodząca piłka Quiroga i blok Jarosza dały nam wynik 23:20, a wygrana wideoweryfikacja pozwoliła nam na rozegranie piątego seta (25:22)!

Po dwóch punktach Marcina Kani prowadziliśmy w ostatnim secie 4:1, do tego szereg ważnych punktów dołożył Szymański i czuliśmy się pewnie na boisku. Nie nacieszyliśmy się długo tym stanem, bo po bloku na Jaroszu suwałczanie zmniejszyli straty do punktu. Zmienialiśmy strony przy korzystnym wyniku 8:6 i liczyliśmy na więcej za sprawą dobrych reakcji na ataki przyjezdnych. Prowadziliśmy spokojną, skuteczną grę, zmuszając obronę Ślepska do kapitulacji mimo ambitnej obrony oponentów (13:11). Marcin Kania efektownym atakiem zakończył mecz i dał nam dwa punkty!

MVP: Jakub Jarosz (GKS)

Już w poniedziałek 7 listopada o godzinie 20:30 gramy w hali OS Szopienice z Cuprum Lubin. Zapraszamy na mecz! W sprzedaży są już bilety na to wydarzenie – internetowo na stronie bilety.gks.katowice.eu, a stacjonarnie w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 - 17.00 i w niedziele w godz. 9.00 - 13.00.

• 15:11

Marcin Kania i wygrywamy!

• 14:11

Jarosz zagrywa w niepilnowane pole i mamy piłkę meczową!

• 13:11

Halaba świetnie mierzył między blokującymi.

• 13:10

Szymański na wysokiej piłce, jeszcze dwa!

• 12:10

Kolejna długa wymiana, ale tym razem Szymański w aut po skosie.

• 12:9

Żakieta wygrywa z naszym blokiem, choć nie miał łatwo.

• 12:8

Szymański zmusza obronę Ślepska do kapitulacji!

• 11:8

My też nie popisaliśmy się w przyjęciu, ale Jarosz obił pięknie blok!

• 10:8

Rywale radzą sobie po zagrywce Quirogi, Kujundzić przepycha nasz blok.

• 10:7

Szymański z drugiej linii!

• 9:7

Nie blokowaliśmy Kujundzicia, licząc na aut, ale Serb trafił.

• 9:6

Przerwa dla gości.

• 9:6

Nie zaskoczyło nas zagranie Sancheza z drugiej piłki, Quiroga blok-aut!

• 8:6

Zmieniamy strony przy dwupunktowej przewadze.

• 7:6

Halaba wybrał się skutecznie po skosie.

• 7:5

Spokojne zagranie do równie spokojnego i celnego Marcina Kani.

• 6:5

Blok na Jaroszu, topnieje nasza przewaga. Czas dla GKS-u.

• 6:4

Najdłuższa wymiana meczu, szkoda, że Szymański uderzył z drugiej piłki w aut.

• 6:3

Szymański nie do obrony!

• 5:3

Żakieta zmieścił po prostej.

• 5:2

Quiroga wykazał się w obronie, dało to okazję do zapunktowania Szymańskiemu!