(18:25, 25:19, 25:21, 8:15)

Asseco Resovia Rzeszów: Redwitz, Buszek, Możdżonek, Jarosz, Szerszeń, Lemański, Czyrek (libero) oraz Dryja

GKS Katowice: Komenda, Depowski, Krulicki, Krzysiek, Sobański, Sobala, Mariański (libero) oraz Fijałek, Butryn, Woch, Ogórek (libero)

Na zakończenie obozu w Kielnarowej siatkarze GKS-u Katowice zmierzyli się z Asseco Resovią Rzeszów w pierwszym przedsezonowym sparingu.

Trener Piotr Gruszka w chwili obecnej ma do dyspozycji 11 zawodników i każdy z nich otrzymał szansę do zaprezentowania swoich umiejętności. W wyjściowym ustawieniu pojawili się grający w poprzednim sezonie w barwach GieKSy Marcin Komenda, Bartłomiej Krulicki, Rafał Sobański oraz Bartosz Mariański. Skład uzupełnili nowi siatkarze - Dominik Depowski, Wojciech Sobala oraz Bartosz Krzysiek. Później na parkiecie pojawili się Maciej Fijałek, Dawid Woch, Karol Butryn oraz Dawid Ogórek.

Katowiczanie rozpoczęli sparing na Podpromiu od pewnego prowadzenia 3:0. Ta przewaga wystarczyła, by kontrolować wynik do końca partii i wygrać ją różnicą siedmiu punktów. W drugim secie role się odwróciły i to gospodarze nadawali ton grze. GKS próbował zmniejszyć straty, ale to Resovia doprowadziła do wyrównania.

Trzecia partia była najbardziej zaciętą, ale to rywale zdołali objąć prowadzenie 2:1. Po uzgodnieniu sztabów szkoleniowych czwarty set był rozgrywany do 15 punktów i zakończył się zwycięstwem naszego zespołu.