Wracamy do grania [ZAPOWIEDŹ]

17.10.2020 17:52

GKS Katowice wraca do gry w PlusLidze po przerwie spowodowanej kwarantanną. Kolejnym rywalem GieKSy będzie Verva Warszawa ORLEN Paliwa, a wyjazdowy mecz zostanie rozegrany w niedzielę 18 października o godzinie 14:45.

Katowicka GieKSa dołączyła do grona drużyn, którym plany na sezon pokrzyżowała pandemia koronawirusa COVID-19. Drużyna trenera Grzegorza Słabego musiała przerwać treningi i udać się na kwarantannę 3 października tuż po tym, jak w zespole wykryto przypadek zarażenia się koronawirusem. Ostatecznie okazało się, że pozytywne wyniki testów na obecność COVID-19 w organizmie miało trzech przedstawicieli drużyny. Siatkarze GKS-u wrócili do treningów 13 października w dziesięcioosobowym składzie i mimo braku obu rozgrywających, Jana Firleja i Jakuba Nowosielskiego, kontynuował przygotowania do kolejnych spotkań. Klub podjął starania o przełożenie terminu najbliższych meczów ze względu na troskę o zdrowie i dobrą kondycję zawodników, wracających do regularnego treningu po okresie zastoju; ostatecznie decyzją Polskiej Ligi Siatkówki S.A najbliższe spotkanie zagramy w najbliższa niedzielę z Vervą Warszawa ORLEN Paliwa, a dwa dni później udamy się do Sosnowca na wyjazdowy bój z MKS-em Będzin. 

"NIE MOGĘ DOCZEKAĆ SIĘ POWROTU" (WYWIAD)

- Byłoby łatwo szukać wymówek albo publicznie krytykowaź decyzję ligi o tym, żebyśmy zagrali w niepełnym składzie, bez obu rozgrywających. Ale jesteśmy drużyną z charakterem i uszanujemy tę decyzję. Zrobimy to, co zawsze, czyli zagramy na sto procent i powalczymy o pięć setów - napisał na Twitterze libero Dustin Watten i jego opinia doskonale oddaje nastroja panujące w drużynie. Niezależnie od trudności i nietypowych okoliczności Drużyna Na Pięć pojedzie do Warszawy z zamiarem wywalczenia ligowych punktów. Konieczność rozgrywania zaległych spotkań oznacza, że GieKSę, podobnie jak inne kluby PlusLigi, czeka maraton spotkań rozgrywanych w krótkich odstępach czasu. - To dla nas nic nowego, początek tego sezonu był intensywny i obfitował w mecze grane w środku tygodnia. Należy do takie wyzwania podejść pozytywnie: te trzy zaległe spotkania trzeba będzie kiedyś rozegrać i jeżeli będzie to oznaczało intensywną dawkę grania co dwa-trzy dni, trzeba będzie się nastawić na taki wysiłek. Według mnie lepiej jest grać mecze w takim szybkim rytmie niż znowu czekać tydzień lub dwa na kolejne spotkania - tłumaczył Adrian Buchowski.

Nasz najbliższy rywal także niedawno wrócił do rezimu treningowego po okresie kwarantanny zdrowotnej i zdążył rozegrać jedno spotkanie PlusLigi. Zawodnicy Andrei Anastasiego przegrali 2:3 z Indykpolem AZS Olsztyn, tym samym mają na koncie trzy mecze, dwa zwycięstwa i sześć punktów, co daje stołecznym graczom ósme miejsce w ligowej tabeli. Choć teoretycznie to Verva Warszawa byłaby zaliczana do faworytów meczu, obecnie trunod pokusić się o jakiekolwiek przewidywania związane z wynikiem niedzielnego meczu, przede wszystkim ze względu na przerwy w treningach obu ekip i niewiele jednostek treningowych po powrocie z kwarantanny. W poprzednim sezonie PlusLigi katowiczanie dwukrotnie rozgrywali pięciosetowe spotkania z zespołem Vervy Warszawa, oba zakończyły się porażkami 2:3. W zespole Andrei Anastasiego znajdziemy wielu utytułowanych graczy o solidnej ligowej oraz reprezentacyjnej renomie jak Piotr Nowakowski, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona czy Damian Wojtaszek, natomiast po dotychczasowych meczach trudno wskazać jednego lidera tego zespołu. Ciekawym wyzwaniem dla naszej ekipy będzie konfontacja ze stylem gry nowego rozgrywającego warszawian, Hiszpanem Angelem Trinidadem De Haro, a także ponowne spotkanie z byłym atakującym naszego klubu Janem Królem.  

Mecz rozpocznie się w niedzielę 18 października o godzinie 14:345. Transmisję ze spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z meczu na naszej stronie, a także naszych profili na Facebooku, Twitterze i Instagramie. 

GKS Katowice rozegra kolejny domowy mecz sezonu 2020/2021 w sobotę 24 października o godzinie 14:45, rywalem GieKSy będzie PGE Skra Bełchatów. W racji niedawnej nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Partnerzy