Walka o punkty w Olsztynie [ZAPOWIEDŹ]

07.11.2019 08:49

W piątek 8 listopada siatkarski GKS Katowice zmierzy się w wyjazdowym starciu 4. kolejki PlusLigi z Indykpol AZS-em Olsztyn. Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 20:30

- Jedziemy do Olsztyna po zwycięstwo, taki jest nasz cel. Zdajemy sobie sprawę, że nasz kolejny przeciwnik dobrze zaczął sezon, wygrał chociażby w czterech setach w Rzeszowie i z pewnością będzie chciał podtrzymać serię we własnym obiekcie. Dla mnie najważniejsza jest walka i widać było po nas, że na tę walkę jesteśmy gotowi - ocenił trener Dariusz Daszkiewicz po ostatnim spotkaniu siatkarskiej GieKSy, porażce u siebie 2:3 z Treflem Gdańsk. Szkoleniowiec podkreślał, że dla przebudowanego zespołu GKS-u najważniejsze będą najtrudniejsze ligowe sprawdziany, czyli momenty, kiedy trzeba przełamywać momenty słabszej gry i radzić sobie w niesprzyjających okolicznościach. Nasi siatkarze mają za sobą sporo materiału do analizy, jako że rozegrali w ostatnich trzech starciach 15 setów, najwięcej ze wszystkich ekip PlusLigi w tym sezonie.

GieKSa będzie walczyła o pierwsze zwycięstwo za trzy punkty, ale nie może spodziewać się łatwej przeprawy. Indykpol AZS Olsztyn, nasz najbliższy rywal, zaczął sezon 2019/2020 od pokonania Cerrad Enea Czarnych Radom (3:2) i Asseco Resovii Rzeszów (3:1), przegrał za to na wyjeździe z Aluron Virtu CMC Zawiercie (1:3). Wyrazistym liderem olsztynian jest czeski atakujący Jan Hadrava, który zgarnął już w tym sezonie dwie nagrody MVP, a największym nazwiskiem w kadrze pod wodzą trenera Paolo Montagnaniego jest bez wątpienia środkowy Seyed Mohammad Mousavi, gwiazda reprezentacji Iranu. Wielokrotny mistrz Iranu i złoty medalista Klubowych Mistrzostw Azji ma na swoim koncie już 9 punktowych bloków, tyle samo co m.in. Jan Nowakowski. Dodajmy, że nasz środkowy Miłosz Zniszczoł przeniósł się do Katowic po pięciu latach gry z klubie z Olsztyna, ponadto nad Kortowem występował także Adrian Buchowski. Za to w kadrze olsztynian znajduje się Paweł Pietraszko, nasz zawodnik w latach 2015-2018.

Spotkanie w Olsztynie będzie miało wyjątkowy charakter z racji świętowania 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach akcji #PlusLigaGraZNiepodległą każdy mecz najbliższej kolejki PlusLigi zostanie poprzedzony odśpiewaniem dwóch zwrotek Mazurka Dąbrowskiego, a kibice na trybunach będą korzystać z okolicznościowej biało-czerwonej kartoniady. Ponadto organizatorzy spotkania w Hali Urania uhonorują żołnierzy Wojska Polskiego 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, weteranów Polskich Kontyngentów Wojennych w Afganistanie, Iraku i Kosowie.

Jak zawsze relację ze spotkania będzie można śledzić na naszej stronie internetowej oraz profilach siatkarskiej GieKSy na Facebooku i Twitterze. Mecz będzie transmitowała stacja Polsat Sport.

Po powrocie z Olsztyna nasza drużyna rozpocznie przygotowania do meczu z Cuprum Lubin (sobota 16 listopada, godz. 17:30). Informacja o biletach na te spotkanie znajduje się TUTAJ.


Tagi:
PlusLiga
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy