Setny mecz GieKSy z UŚ i DKMS

04.12.2019 10:23

Partnerami setnego meczu siatkarskiej GieKSy w PlusLidze będą Fundacja DKMS oraz Uniwersytet Śląski.

Od 2 do 8 grudnia trwa finał kolejnej edycji akcji Helpers' Generation, skierowanej do studentów. W tych dniach trwa akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego na uczelniach w całej Polsce. W tym roku do projektu dołączyło 57 uczelni z 27 różnych miast, a całość koordynuje 92 studenckich liderów. Mecz GKS Katowice - Verva Warszawa Orlen Paliwa (sobota 7 grudnia, godz. 14:45, OS Szopienice) będzie kolejną okazją do rejestracji w bazie dawców.

BILETY NA SETNY MECZ GIEKSY W PLUSLIDZE W SPRZEDAŻY!

Akcja DKMS jest dedykowana Kubie - studentowi ostatniego roku Administracji na Uniwersytecie Śląskim.

"Dwa tygodnie temu w jego życiu wybuchła bomba - dowiedział się, że choruje na ostrą białaczkę szpikową. Czeka go około półroczne leczenie chemioterapią w zamkniętej hospitalizacji, przez co nie może ukończyć teraz studiów, a całe leczenie zakończy się przeszczepem. DKMS działa na całym świecie, ale nadal dawców jest mniej niż osób oczekujących na przeszczep (szansa na znalezienie zgodnego dawcy wynosi 1:20 000!) Dlatego nie tylko dla Kuby, ale też dla innych - zaangażuj się proszę w tę akcję i jeśli tylko możesz, zarejestruj się w bazie potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Wszyscy chorzy na nowotwory krwi będą Ci wdzięczni, a Ty przyczynisz się do czegoś naprawdę dobrego  i wartościowego! Być może to właśnie ktoś z was uratuje życie Kubie lub innej osobie cierpiącej na nowotwór krwi! Po więcej informacji zapraszamy do stanowiska z wolontariuszami, którzy odpowiedzą na każde wasze pytanie".

Jak dołączyć do grona potencjalnych dawców? Znajdź swoją uczelnię w kalendarzu Dni Dawcy lub w wydarzeniach na Facebooku DKMS. Więcej informacji na stronie fundacji poświęconej akcji Helpers' Generation na Uniwersytecie Śląskim.

Serdecznie zapraszamy na setny mecz GieKSy w PlusLidze! Partnerzy spotkania przygotują m.in. specjalną instaramkę, w której będzie można zrobić zdjęcie i pokazać, w jaki sposob wspierasz akcję Helpers' Generation. Autorzy najciekawszych zdjęć zostaną nagrodzeni.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy