GKS Katowice - Aluron CMC Warta [ZAPOWIEDŹ]

26.01.2023 14:32

W sobotę 28 stycznia o godzinie 20:30 GKS Katowice rozegra w hali OS Szopienice (ul. 11 Listopada 16, Katowice) domowe spotkanie PlusLigi z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Zapraszamy na to spotkanie!

Ostatni ligowy wyjazd do Suwałk nie skończył się dla siatkarzy GKS-u Katowice pomyślnie. Drużyna pod wodza trenera Grzegorza Słabego postawiła się Ślepskowi Malow Suwałki w pierwszym secie, ale błędy popełnione w końcowce partii sprawiły, że to gospodarze lepiej zaczęli mecz (25:22), a następnie potwierdzili swoją lepszą formę sportową w dwóch kolejnych setach. Tym samym siatkarze GieKSy wciąż nie zdobyli w roku 2023 ligowych punktów. - Od bardzo dawna próbujemy wyjść z bagna. Niestety, to nam się nie udaje. W tym meczu znowu dostaliśmy kolejny siatkarski gong, szczególnie w trzecim secie. To boli. Były dobre momenty, ale nimi nie wygrywa się meczu. W pierwszym secie coś pokazaliśmy. Mogło to nas nastawić pozytywnie i mogliśmy uwierzyć w to, że może w tym meczu się przełamiemy, ale zespół z Suwałk zagrał na swoim poziomie. Jego zawodnicy potwierdzili swoją jakość, a nam pozostaje dalej trenować i szukać recepty na przełamanie swojej złej passy - ocenił po meczu środkowy Piotr Hain w rozmowie dla oficjalnego portalu PlusLigi.

Już w najbliższą sobotę 28 stycznia drużyna GKS-u podejmie w hali OS Szopienice jednego z kandydatów do medalu mistrzostw Polski, czyli Aluron CMC Wartę Zawiercie. Jurajscy Rycerze w tym sezonie walczą nie tylko o jak najwyższa pozycję w ligowej tabeli, ale także dobry wynik w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Atuty naszego najbliższego rywala są powszechnie znane wszystkim fanom polskiej siatkówki: niekwestionowanym liderem zespołu z Zawiercia jest serbski przyjmujący Uros Kovacević, a o sile meczowej szóstki trenera Michała Winiarskiego stanowią tak uznani gracze reprezentacji Polski jak Dawid Konarski i Bartosz Kwolek, a także reprezentant Argentyny i medalista olimpijski libero Santiago Danani. W składzie Aluronu CMC Warty występuje doskonale znany katowickim kibicom środkowy Miłosz Zniszczoł, były zawodnik GKS-u w latach 2019-2021.

Ostatnie ligowe starcie między GieKSą a Aluronem CMC Wartą, rozgrywane w Zawierciu, zakończyło się wygraną naszych rywali w trzech setach. Natomiast gdy po raz ostatno podejmowaliśmy Jurajskich Rycerzy w naszej hali, GKS Katowice rozegrał jedno ze swoich najlepszych spotkań w PlusLigowej historii. 16 stycznia 2022 roku siatkarze GieKSy pokonali w efektownym stylu zawiercian 3:0 (28:26, 31:29, 25:21), co było jedną z większych ligowych sensacji. Serdecznie zapraszamy kibiców katowickiej siatkówki do hali OS Szopienice! Potrzebujemy Waszego wsparcia, by walczyć o jak najlepszy wynik.

Początek sobotniego meczu o godzinie 20:30. Relację LIVE jak zawsze będzie można śledzić na naszej stronie internetowej, a także na profilach siatkarskiej GieKSy na Facebooku i Twitterze. Spotkanie będzie transmitować stacja Polsat Sport. Serdecznie zapraszamy do kibicowania siatkarskiej GieKSie!

CO MUSISZ WIEDZIEĆ

► Wejście do hali otwieramy o godz. 19:30
► Kasa biletowa otwarta od godz. 19:00
► Bilety normalne, ulgowe oraz VIP do kupienia na stronie BILETY.GKSKATOWICE.EU, więcej informacji TUTAJ
► Stacjonarnie wejściówki dostępne są w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 9.00 - 13.00.
► Siatkarskie upominki dla najaktywniejszych kibiców oferuje Klub Kibica Siatkówki GKS-u Katowice! Najaktywniejsi kibice na trybunach i w Strefie Kibica GieKSy otrzymają unikatowe kalendarze wyprodukowane przez firmę Zeever, partnera Polskiej Ligi Siatkówki S.A.
► Zapraszamy najmłodszych fanów sportu wraz z opiekunami do Strefy Kibica GieKSy, znajdującej się przy boisku od strony wejścia głównego na obiekt, a także do skorzystania ze stanowisk gastronomicznych.
► Podczas meczu będzie czynne stoisko gastronomiczne dla dzieci z watą cukrową i popcornem, będzie można także zakupić klubowe gadżety i koszulki. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w ofercie!

Do zobaczenia w hali OS Szopienice (ul. 11 Listopada 16)! Poniżej znajduje się cennik biletów oraz mapa z zaznaczonymi parkingami dla kibiców.

Nie wiesz, jak i czym dojechać do hali? Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny poradnik (KLIKNIJ)! 

Tagi:
PlusLiga
Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga