GieKSa szykuje się do sezonu PlusLigi

12.08.2019 09:38

W poniedziałek 12 sierpnia siatkarze GKS-u Katowice oficjalnie rozpoczęli przygotowania do sezonu 2019/2020 PlusLigi.

Najwcześniej okres przygotowawczy rozpoczęło dwóch młodych zawodników siatkarskiej GieKSy, środkowy Kamil Drzazga i przyjmujący Jakub Szymański. Oni trenowali pod okiem trenera przygotowania motorycznego Piotra Karlika i fizjoterapeuty Grzegorza Rzeteckiego od 5 sierpnia. Natomiast 12 sierpnia zawodnicy naszego klubu spotkali się na porannych badaniach krwi oraz na pierwszych zajęciach na siłowni.

Dzień później odbędzie się pierwszy halowy trening w Ośrodku Sportowym "Szopienice", wcześniej siatkarze GKS-u przejdą badania w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. 15 i 16 sierpnia treningi siatkarzy Dariusza Daszkiewicza zostaną urozmaicone o zajęcia na boiskach plażowych. W kadrze naszej ekipy brakuje póki co libero Dustina Wattena, który przygotowuje się z kadrą narodową USA do mistrzostw Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu Karaibów (NORCECA). Jeżeli nasz nowy zawodnik dostanie się do składu USA na rozgrywki Pucharu Świata w Japonii, dołączy do naszego zespołu tuż po zakończeniu tego turnieju. W przeciwnym razie zobaczymy go w Katowicach pod koniec września.

Drużynę czekają wyjazdowe zgrupowania w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem oraz w Kielcach. Wiadomo, że nasz klub weźmie udział w towarzyskim turnieju w Kozienicach (11-13 października), rozegra także mecze towarzyskie w Krośnie i Legnicy. W drugim z wymienionych miast (21-22 września br.) zagramy o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy z Jastrzębskim Węglem, Asseco Resovią Rzeszów i Cuprum Lubin. Z brązowymi medalistami ostatniego sezonu PlusLigi spotkamy się także 17 września podczas sparingu w Jastrzębiu-Zdroju. 

Sezon PlusLigi 2019/2020 rozpocznie się 26 października tego roku, a ostatnie mecze rozgrywek zostały zaplanowane na 9 maja 2020 roku. W pierwszej kolejce rundy zasadniczej podejmiemy Asseco Resovię Rzeszów, drużynę prowadzoną przez doskonale znanego kibicom siatkarskiej GieKSy Piotra Gruszkę. Pełny terminarz meczów GieKSy można znaleźć TUTAJ.

Tagi:
PlusLiga
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy