Arcytrudny mecz z AZS-em [ZAPOWIEDŹ]

30.10.2021 13:11

W niedzielę 31 października o godzinie 20:30 GKS Katowice podejmie Indykpol AZS Olsztyn w meczu 5. kolejki PlusLigi. Spotkanie zostanie rozegrane w hali OS Szopienice (ul. 11 Listopada 16, Katowice). Transmisja meczu w stacji Polsat Sport.

Tuż po wyjazdowym meczu z LUK Lublin (0:3) jeden z zawodników naszego Klubu został skierowany na test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 ze względu na objawy wskazujące na zarażenie. Wynik testu okazał się pozytywny, dlatego  testy zostały przeprowadzone u pozostałych członków drużyny. W sumie u trzech podstawowych siatkarzy zespołu GKS-u oraz u jednego członka sztabu szkoleniowego wyniki testu na koronawirusa okazały się pozytywne, co oznacza, że zabraknie ich podczas niedzielnego starcia z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Dodatkowo na izolację do dnia 1 listopada został skierowany jeszcze jeden siatkarz zespołu.

Dodając do tego absencję Tomasa Rousseaux, skład GKS-u Katowice na kolejne ligowe spotkanie zmniejszył się o niemal połowę. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności GKS Katowice zwrócił się do PLS z prośbą o przełożenie zaplanowanego na 31 października meczu z Indykpolem AZS Olsztyn, jednak decyzją organizatora rozgrywek spotkanie odbędzie się w planowanym terminie.Sytuacja kadrowa i zdrowotna siatkarskiej GieKSy sprawia, że nadchodząca konfrontacja z Indykpolem AZS-em Olsztyn będzie jednym z najtrudniejszych meczów w całej historii naszych PlusLigowych występów. Tym bardziej cenne będzie wsparcie naszych kibiców i sympatyków! Akademicy znad Kortowa w ostatnim spotkaniu pokonali po bardzo dobrym meczu Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0, a o sile ekipy Marco Bonitty stanowią siatkarze dobrze znani z występów w naszym Klubie: Karol Butryn, Jan Firlej i Jan Król.

Początek niedzielnego meczu o godzinie 20:30. Relację LIVE jak zawsze będzie można śledzić na naszej stronie internetowej, a także na profilach siatkarskiej GieKSy na Facebooku i Twitterze. Spotkanie będzie transmitować stacja Polsat Sport.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ

► Wejście do hali otwieramy o godz. 19:30
► Biuro Obsługi Kibica otwarte od 19:00
► Bilety na mecz do kupienia na stronie BILETY.GKSKATOWICE.EU
► Informacje organizacyjne - TUTAJ

Do zobaczenia w hali OS Szopienice (ul. 11 Listopada 16)! Poniżej znajduje się mapa z zaznaczonymi parkingami dla kibiców. Nie wiesz, jak i czym dojechać do hali? Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny poradnik!

Tagi:
PlusLiga
Partner strategiczny
Partner Premium
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partner motoryzacyjny
Partnerzy