(25:22, 25:21, 25:13)

BBTS Bielsko-Biała

GKS Katowice: Falaschi, Kapelus, Butryn, Krulicki, Sobański, Kalembka, Stańczak (libero) oraz Mariański (libero), Stelmach, Van Walle

BBTS Bielsko-Biała: Storożyłow, Lipiński, Siek, Janeczek, Vemić, Grzechnik, Koziura (libero) oraz Kwasowski, Bartos, Gryc, Bieńkowski, Gaca

W 19. kolejce PlusLigi siatkarze GKS-u Katowice podejmowali w Spodku drużynę BBTS-u. Bielsko-Biała. Podobnie jak w pierwszej rundzie, tak i teraz GieKSa pewnie wygrała 3:0.

Początek meczu w tej legendarnej hali ułożył się po myśli GieKSy. Nasz zespół już na początku zbudował dużą przewagę dzięki trzem punktowym zagrywkom Tomasza Kalembki (7:2). Z biegiem czasu rywale coraz lepiej czuli się jednak w Spodku i po długim pościgu doprowadzili do remisu 18:18. Końcówkę lepiej rozegrali jednak siatkarze GieKSy, którzy nie pozwolili bielszczanom wyjść na prowadzenie. Dwie ostatnie piłki skończył Serhij Kapelus i gospodarze objęli prowadzenie 1:0.

Wyrównana walka w drugiej odsłonie trwała do połowy seta. Wówczas nasza drużyna wyprowadziła kilka skutecznych kontr i już po chwili prowadziła 13:9. Od tego momentu nasz zespół miał pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Dobrze w ataku spisywali się Kapelus, Rafał Sobański i Karol Butryn, a czujni na siatce byli obaj środkowi. Na słowa uznania zasługuje również gra Marco Falaschiego, który kilkukrotnie rozegrał piłkę do swoich kolegów na „czystą” siatkę. W efekcie GKS wygrał drugą odsłonę 25:21 i w dobrych humorach schodził na 10-minutową przerwę.

Trzeci set był już popisem zespołu Piotra Gruszki. GKS wyszedł na prowadzenie 8:4, a następnie dołożył trzy punktowe bloki i całkowicie zdominował rywali. Wkrótce przewaga katowiczan wzrosła do siedmiu punktów (15:8). W końcówce dominacja GieKSy była już niepodważalna, a po trzech asach serwisowych Kalembki nasza przewaga wzrosła do 12 punktów. Takiej zaliczki nasz zespół nie zmarnował i odniósł pewne zwycięstwo.

MVP: Karol Butryn.

• MVP: Karol Butryn.

• 25:13

Atak Kapelusa po bloku w aut i mamy komplet punktów!

• 24:13

Atak Kapelusa po przekątnej! Piłki meczowe!

• 23:12

Kolejny punkt GieKSy! Tego już nie przegramy!

• 14:7

Ciągle utrzymujemy wysokie prowadzenie. Punkt Krulickiego.

• 12:6

Autowy atak Sobańskiego, ale wciąż mamy wielką przewagę.

• 8:4

Butryn kończy przechodzącą piłkę. Czas dla rywali.

• 7:4

Rywale przechodzą linię trzeciego metra.

• 5:3

Udany atak rywali z szóstej strefy boiska.

• 2:0

Punkt Butryna po doskonałej obronie Falaschiego.

• 1:0

Zepsuta zgarywka rywali rozpoczyna trzecią odsłonę.

• Przypominamy o głosowaniu na Aasa meczu. To może być wyjątkowo trudny wybór! ;)

• 25:21

Autowa zagrywka Bartosa i prowadzimy już 2:0!

• 24:21

Dotknięcie siatki po naszej stronie. Przerwa dla GKS-u.

• 24:20

Złe przyjęcie w naszym zespole.

• 24:19

Kalembka minimalnie myli się w polu serwisowym.

• 24:18

Co za wymiana! Najdłuższa akcja spotkania zakończona potrójnym blokiem GKS-u. Piłki setowe!

• 23:18

Mocny atak Butryna po bloku.

• 22:18

Źle przyjęliśmy zagrywkę rywali. Czas dla Piotra Gruszki.

• 20:14

Nieporozumienie w drużynie z Bielska-Białej.

• 19:14

Autowy atak Janeczka! Rośnie nasze prowadzenie. Czas dla BBTS-u.

• 18:14

Mocny atak Kapelusa z drugiej linii. Nasz przyjmujący trafia w ósmy metr boiska.

• 17:13

Atak Butryna po bloku w aut.

• 16:12

Sytuacyjna piłka i autowy atak Lipińskiego.

• 15:11

Vemić serwuje w taśmę.

• 14:10

Atak Kapelusa po bloku w aut.

• 13:9

Ależ kontra! Świetna gra naszej drużyny i punkt Butryna.

• 12:9

Atak Janeczka w antenkę. Czas dla BBTS-u.

• 11:9

Świetna obrona Mariańskiego i atak Kapelusa po bloku.

• 10:9

Mocny atak Sobańskiego po prostej.

• 9:9

Podwójne odbicie w naszym zespole.

• 9:7

Długa wymiana zakończona punktowym blokiem Sobańskiego.

• 8:6

Kontra GieKSy! Ze środku punkt zdobywa Krulicki.

• 7:5

Świetna zagrywka Kapelusa między dwóch rywali. As!

• 5:4

Lipiński zatrzymany podwójnym blokiem!

• 4:3

Janeczek punktuje, ale przechodzi linię ataku.

• 3:3

Zepsute zagrywki z obu stron.

• 2:2

Kapelus przedziera się w ataku z drugiej linii.

• 1:1

Sobański punktuje na lewym skrzydle.

• 0:1

Pierwszy punkt dla rywali.

• 25:22

Kapelus obija podwójny blok i prowadzimy 1:0!

• 24:22

Ależ kontra! Kończy Kapelus i będziemy mieć piłki setowe! Najpierw o czas prosi trener BBTS-u.

• 23:22

Krulicki ze środka! Rywale podbili, ale piłka była niesiona.

• 22:22

Spore zamieszanie po wideoweryfikacji i ostatecznie będziemy powtarzać akcję.

• 22:22

Kiwka gości, choć nasi zawodnicy kwestionowali jej czystość.

• 22:21

Atakujący BBTS-u tym razem psuje serwis.

• 21:21

Kolejny punkt Janeczka, który zaatakował po prostej.

• 21:20

Autowa zagrywka Grzechnika.

• 20:20

Mocny atak Janeczka w czwarty metr boiska.

• 18:16

Kapelus uderza blok-aut i utrzymujemy dwupunktowe prowadzenie.

• 17:16

• 17:14

Kolejne rozegranie Falaschiego bez bloku. Butryn takich okazji nie marnuje.

• 16:14

Lipiński obija nasz blok i piłka ląduje na aucie.

• 16:12

Mocne uderzenie Butryna po bloku i piłka ląduje na trybunach.

• 15:12

As serwisowy Janeczka. O przerwę prosi Piotr Gruszka.

• 15:11

Kalembka zatrzymany na środku.

• 15:9

Doskonałe rozegranie Marco Falaschiego. Serhij Kapelus skończył atak z drugiej linii na "czystej" siatce.

• 14:8

Autowy atak Vemicia.

• 13:7

Fantastyczny potrójny blok GieKSy! Zatrzymany Janeczek.

• 12:7

Atomowy atak Butryna po przekątnej.

• 11:7

Dwie udane kontry gości.

• 11:5

Mocny atak Lipińskiego po bloku daleko w aut.

• 11:4

Podwójne odbicie w szeregach rywali.

• 10:4

Kolejny as serwisowy! Tym razem w wykonaniu Kapelusa.

• 9:4

Siek psuje zagrywkę.

• 8:3

Kolejny mocny atak Butryna. Nasz atakujący ponownie obił ręce rywali w bloku.

• 7:2

Popularny "Drzewo" po raz trzeci trafia zagrywką!

• 6:2

As serwisowy! O pierwszą przerwę prosi trener BBTS-u.

• 5:2

Punktowa zagrywka Tomasza Kalembki.

• 4:2

Świetny atak Serhija Kapelusa po przekątnej.

• 3:1

• 2:1

Mocny atak Butryna z trudnej sytuacji, ale piłka uderza w taśmę i ląduje na aucie.

• 2:0

Podwójny blok zatrzymuje Grzechnika.

• 1:0

Pierwszy punkt dla GieKSy zdobywa Karol Butryn, który uderza piłkę o blok i ta ląduje na aucie.

• Dzisiejszy mecz sędziować będą Marek Budzik i Waldemar Niemczura.

• Rozgrzewka dobiegła końca. Czas na prezentację i początek spotkania!

• Rozgrzewka trwa. Coraz więcej trójkolorowych kibiców na trybunach, ale miejsca jeszcze są. Początek meczu za 20 minut, więc jeszcze zdążycie przyjść!

• W głosowaniu może wziąć udział każdy. Także osoby, które śledzą relację live i transmisję telewizyjną.

• Obie drużyny są już na parkiecie w Spodku. W szybkim tempie zapełniają się także trybuny!

• Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy nie tylko z powodu meczu. Pozyskaliśmy nowego partnera medycznego!

• Spodek jest już gotowy do meczu. Obie drużyny właśnie pojawiły się już w obiekcie. O 17.00 otwieramy bramy hali dla kibiców.

• Sponsorem dzisiejszego meczu jest Osiedle Franciszkańskie. Dziękujemy!

• Wybiła 15.00, a więc otwieramy dla Was kasy Spodka! Zlokalizowane są przy bramie nr 2. Ciągle można kupować bilety również w internecie oraz w salonach sieci "Empik".

• W pierwszej rundzie pojedynek w Bielsku-Białej zakończył się zwycięstwem GieKSy 3:0.

• Będzie to drugi mecz GieKSy z rzędu, który zostanie rozegrany w Spodku. W tej legendarnej hali katowiczanie zaprezentowali się w ostatni wtorek, gdy po dramatycznym meczu pokonali LOTOS Trefl Gdańsk 3:2.

• W meczu 19. kolejki PlusLigi GKS zagra w Spodku z BBTS-em Bielsko-Biała.