Akademicka kadra Polski sięgnęła po złoto 31. Uniwersjady. W gronie medalistów jest rozgrywający GKS-u Katowice Łukasz Kozub.

Męska reprezentacja Polski trenowana przez Dariusza Luksa w wielkim finale siatkarskiego turnieju 31. Letniej Uniwersjady przegrała z Włochami 0:3 (23:25, 18:25, 26:28) i tym samym zdobyła srebre medale tej imprezy. Tym samym akademicka kadra siatkarzy powtorzyła swoje osiągnięcie z roku 2019 i turnieju Uniwersjady rozgrywanego w Neapolu. We wcześniejszych meczach turnieju siatkarzy w Chengdu Polacy wygrali wszystkie swoje spotkania 3:0 - w fazie grupowej z Portugalią, Hongkongiem i Koreą Południową oraz w fazie pucharowej z Ukrainą i Iranem.

W składzie srebrnych medalistów z Chengdu znalazł się Łukasz Kozub, nowy rozgrywający siatkarskiej GieKSy, który był podstawowym graczem akademickiej kadry Polski podczas turnieju uniwersjadowego. Jest to dla niego drugi w karierze srebrny medal tej imprezy. W gronie tegorocznych medalistów są także dwaj byli zawodnicy naszego Klubu, Damian Kogut i Dawid Woch.

Przypomnijmy, że w 2023 roku powołania do siatkarskiej reprezentacji Polski na mecze Ligi Narodów otrzymali środkowy Sebastian Adamczyk i przyjmujący Jakub Szymański. Oba siatkarze GieKSy doczekali się w tym roku debiutów w oficjalnych spotkaniach Biało-Czerwonych.