poniedziałek, 25 marca 2024 17:30, Radom

0

( 25:21, 25:20, 25:20 )

Enea Czarni Radom: Buszek, Meljanac, Rajsner, Ostrowski, Formela, Todorović, Nowowsiak (libero) oraz Hofer, Gniecki, Gomułka

GKS Katowice: Jarosz, Saitta, Adamczyk, Usowicz, Waliński, Vasina, Mariański (libero) oraz Domagała, Mielczarek, Kvalen, Fenoszyn. Trener: Grzegorz Słaby

W wyjazdowym meczu 27. kolejki PlusLigi graliśmy na wyjeździe z Enea Czarnymi Radom, a biorąc pod uwagę, że tylko wygrana z nami dawała radomianom teoretyczne szanse na utrzymanie się w PlusLidze, należało się spodziewać bardzo wymagającego boju. Doszło do jednej zmiany w szóstce GieKSy w porównaniu z ostatnim meczem, Sebastian Adamczyk zastąpił na środku siatki Bartłomieja Krulickiego.

Nie zaczęliśmy tego meczu dobrze, ponieważ po asie Meljanaca i blokach Rajsnera oraz Todorovicia gospodarze wygrywali 5:1, co skłoniło trenera Grzegorza Słabego do skorzystania z czasu. Radomianie utrzymywali czteropunktową przewagę do czasu sprytnego ataku Walińskiego po palcach, bloku Usowicza na Meljanacu i precyzyjnego obicia piłki o blok przez Jarosza (8:8), wtedy to trener Kantor musiał wzywać zespół do siebie. Mieliśmy szansę na objęcie kontroli wydarzeń na parkiecie, ale przez dłuższy czas utrzymywał się remis, przełamany dopiero asem Formeli na 14:12 dla rywala. GKS stracił skuteczność z akcji po przyjęciu, co nie uszło uwadze trenera korzystającego z przerwy przy wyniku 16:13 dla radomian.

Po raz kolejny musieliśmy gonić wynik i czteropunktową stratę, napędzając się udanymi akcjami w obronie. Po bloku Vasiny na Meljanacu przegrywaliśmy 18:20 i walczyliśmy o przełamanie wyniku, jednak Czarni okazali się pewniejsi w obronie i bardziej precyzyjni w kontrze. Po autowej zagrywce Vasiny przegraliśmy pierwszego seta 21:25. W kolejną partię weszliśmy lepiej dzięki skutecznym obronom w polu i udanym kontrom Jakuba Jarosza (3:3), choć cały czas zbyt często posyłaliśmy zagrywki w siatkę. Choć spisywaliśmy się zauważalnie lepiej niż w secie numer jeden, a w bloku brylował Sebastian Adamczyk, nadal nie mogliśmy odskoczyć punktowo od ambitnie walczących w obronie rywali (9:10).

Po dwóch błędach w ataku GieKSy z rzędu i blok-aucie Buszka Czarni odzyskali prowadzenie. Do tego doszedł as Formeli na 15:12 dla rywala i nasz sztab musiał korzystać z czasu dwa razy w krótkim czasie, bo nasza sytuacja wyraźnie się pogarszała. Wróciły stare grzechy z pierwszego seta, a rywale korzystali ze stworzonych sobie szans po dobrym przyjęciu (20:16). Po przegranej wideoweryfikacji i kiwce Meljanaca za blok przewaga Czarnych wynosiła już 5 punktów i została ona utrzymana do końca partii, wygranej przez naszych przeciwników 25:20. Tym samym walczyliśmy o przedłużenie nieukładającego się dla nas pomyślnie meczu.

Po blokach Saitty i Adamczyka wygrywaliśmy 5:3 na start trzeciego seta, co nam pomogło w utrzymywaniu przewagi w pierwszej części partii. Oglądaliśmy ciekawy pojedynek dwóch środkowych bardzo skutecznych w ataku tego dnia, Adamczyka i Rajsnera. Po asie serbskiego atakującego Czarnych mieliśmy remis 10:10, po chwili dwukrotnie blokowany był Vasina i trzeba było korzystać z czasu przy dwupunktowej przewadze radomian, a także z podwójnej zmiany.

Po raz kolejny doszło do kosztownego dla nas przestoju w ofensywie (17:12), który przybliżał nasz rywali do końcowej wygranej. Mimo lepszego momentu rywala walczyliśmy do końca, po ataku z piłki przechodzącej Vasiny przegrywaliśmy 17:20, natomiast nadal brakowało skutecznej zagrywki. Cenne dla nas punkty zdobywał Lukas Vasina, ale ostatecznie radomianie doprowadzili sprawy do udanego dla siebie końca. Blok na Kvalenie dał wynik 25:20 i 3:0 dla rywali w całym meczu.

MVP: Konrad Formela (Czarni)

W czwartek 28 marca o godzinie 20:30 siatkarska drużyna GKS-u Katowice zmierzy się w hali OS Szopienice z VC Barkomem Każanami Lwów w ramach 28. kolejki PlusLigi. Serdecznie zapraszamy do hali OS Szopienice i do wspierania z trybun siatkarzy naszego Klubu! Informujemy, że ceny biletów wynoszą: 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 50 zł (rodzinny)

Bilety można zakupić na stronie internetowej bilety.gkskatowice.eu. Stacjonarnie wejściówki dostępne są w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 9.00 - 13.00 oraz w Oficjalnym Sklepie GKS Katowice (Katowice, Bukowa 1A). W dniu meczu wejściówki dostępne są w kasie hali.