Zaczynamy drugą połowę fazy zasadniczej od wyjazdowego meczu w Gdańsku. Spotkanie z Treflem Gdańsk jest zaplanowane na niedzielę 14 stycznia o godzinie 20:30.

HISTORYCZNE SUKCESY

- wicemistrzostwo Polski (2015)
- brązowy medal mistrzostw Polski (2018)
- Puchar Polski (2015, 2018)
- Superpuchar Polski (2015)

W TYM SEZONIE

Gdański zespół jest jedną z rewelacji tego sezonu PlusLigi; zespół trenera Juricicia wygrał 9 spotkań pierwszej połowy rundy zasadniczej i plasuje się na 5. miejscu w tabeli, tuż za Jastrzębskim Węglem, Projektem Warszawa, Asseco Resovią Rzeszów i Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Trefl zaczął sezon od pokonania w trzech setach GKS-u Katowice w hali OS Szopienice, a następnie notował kolejne ważne punkty, także w meczach z ligowymi tuzami z Rzeszowa i Kędzierzyna-Koźla. Wielkim atutem nadmorskiej drużyny jest kolektyw o dużej jakości sportowej, w którym prym wiedzie atakujący Kewin Sasak, a także rozgrywający Kamil Droszyński, który udanie zastąpił zmagającego się z urazami Niemca Lukasa Kampę.

OSTATNI MECZ

W mecz rozgrywanym 6 stycznia br. Trefl Gdańsk pokonał w ERGO Arenie Asseco Resovię Rzeszów 3:1 (25:20, 25:23, 31:33, 25:19), a MVP zawodów został przyjmujący Piotr Orczyk, który punktował 20 razy z imponującą skutecznością rzędu 79 procent i wzorowo zabepieczył linię przyjęcia gdańskiego Trefla. Orczyk mógł liczyć na wsparcie swoich partnerów odpowiedzialnych za ofensywę Trefla, Mikołaja Sawickiego i Kewina Sasaka (15 i 19 pkt), ponadto gdańszczanie blokowali w tym meczu faworyzowanych rzeszowian aż 16 razy. Choć Jakub Bucki zastępujący na ataku Stephena Boyera robił co mógł, nie mógł zapobiec porażce Resovii wobec przeciętnego występu całego zespołu, a do tego kibiców rzeszowskiego klubu zmartwiła wiadomość o poważnej kontuzji środkowego Jakuba Kochanowskiego, który podczas spotkania złamał palec i czeka go dłuższa przerwa od grania.

GWIAZDA SKŁADU

Kewin Sasak - 27-letni atakujący wrócił do gdańska po sezonie spędzonym w lidze czeskiej i można śmiało powiedzieć, że stał się w tym sezonie czołowym atakujący PlusLigi. Zajmuje on aktualnie drugie miejsce w rankingu najlepiej punktujących graczy sezonu (263 pkt), do tego aż w 5 meczu meczach tego sezonu notował występy powyżej 20 zdobytych punktów. Jego dobra postawa w ataku i bloku jest fundamentem gry Trefla Gdańsk.

TRENER

Igor Juricić - Chorwat dość niespodziewanie przejął schedę po Michale Winiarskim, który po sezonie 2021/2022 objął stery Aluronu CMC Warty Zawiercie. Tym samym były środkowy, który większość swojej kariery spędził w lidze francuskiej, wrócił do Polski po ponad 20 latach, jako że jednym z jego pierwszych klubów w karierze był AZS Częstochowa w latach 1999-2000. Co ciekawe, Juricić zdobył w tamtym sezonie brąz mistrzostw Polski. Jego najważniejszymi osiągnięciami w pracy trenerskiej są: brąz ligi belgijskiej z Prefaxis Menen, wicemistrzostwo Grecji i Puchar ligi greckiej z Foinikas Syros i Puchar Francji w barwach Tourcoing LM. W swoim pierwszym sezonie w barwach Trefla chorwacki trener był w stanie stworzyć zespół, który imponował swoją walecznością i był w stanie urywać punkty wyżej notowanym rywalom. Pod jego wodzą Gdańskie Lwy awansowały do play-offów PlusLigi z szóstego miejsca, z tym że w ćwierćfinale wyraźnie lepsi okazali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla, przyszli mistrzowie Polski.