Czeka nas rozgrywany awansem mecz 8. kolejki. 18 września zagramy na wyjeździe z PGE Projektem Warszawa, mecz rozpocznie się godzinie 17:30.

HISTORYCZNE SUKCESY

- srebrny medal mistrzostw Polski (2019)
- 2 x brązowy medal mistrzostw Polski (2021, 2024)
- Puchar Challenge (2024)
- finał Pucharu Challenge (2012)
- srebro i 2 x złoto PreZero Grand Prix (2021, 2023, 2024)

PRZED SEZONEM

Po sięgnięciu po brązowy medal PlusLigi i Puchar Challenge warszawski klub nie zatrzymuje się w walce po kolejne trofea. Ważnym momentem w historii Projektu było podpisanie umowy sponsorskiej ze spółką PGE. Zanim do tego doszło, stołeczny klub ogłosił pozyskanie środkowego reprezentacji Polski Jakuba Kochanowskiego, a także przyjmującego kadry Niemiec Tobiasa Brandta i rozgrywającego Michała Kozłowskiego. W zespole trenera Piotra Grabana zostali kluczowi gracze gwarantujący wysoką jakość jak m.in Kevin Tillie, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek, Bartłomiej Bołądź czy były gracz GieKSy Jan Firlej.

OSTATNI MECZ

Na start nowego sezonu Projekt Warszawa pokonał u siebie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:22, 25:23, 25:19), a MVP zawodów został atakujący Bołądź, autor 20 punktów, w tym 3 zagrywką. Ważnym wydarzeniem spotkania była niespodziewana kontuzja oka, które doznał atakujący gości Bartosz Kurek. Zastępujący go Mateusz Rećko robił, co mógł, ale tego dnia lepszy na parkiecie hali Torwar był zespół z Warszawy, dokładniejszy i pewniejszy siebie w kluczowych wymianach.

GWIAZDA DRUŻYNY

Jakub Kochanowski - przejście jednego z najlepszych polskich środkowych z Asseco Resovii Rzeszów do Projektu Warszawa był zdecydowanie jednym z największych hitów transferowych przed sezonem 2024/2025. 27-letni siatkarz, słynący ze swojej mocnej zagrywki i efektownej gry w bloku oraz ataku, ma na swoim koncie nie tylko medale PlusLigi (choć cały czas czeka na jej złoto) oraz wygraną w Lidze Mistrzów i Pucharze CEV, ale przede wszystkim triumfy w barwach reprezentacji Polski, czyli m.in. złoto i srebro mistrzostw świata, srebro ostatnich igrzysk olimpijskich, pięć medali Ligi Narodów i trzy mistrzostw Europy. Jest to jeden z najbardziej znanych przedstawicieli złotego rocznika 1997, który sięgał po mistrzostwa Europy i świata w kategorii kadetów i juniorów.

TRENER

Piotr Graban - listopad roku 2022 był momentem przełomowym w karierze tego 37-letniego trenera, który wcześniej nie miał okazji wykazać się na najwyższym poziomie w roli pierwszego szkoleniowca. Trener Graban zbierał zawodowe doświadczenie w kobiecej Gedanii Gdańsk i Atomie Treflu Sopot, potem przez dwa sezony prowadził IBB Polonię Londyn, z którą w 2017 roku triumfował w mistrzostwach i Pucharze Anglii, by od 2019 roku pracować w roli drugiego trenera w PlusLigowym klubie z Warszawy. W trakcie minionego sezonu Graban zastąpił Roberto Santilliego na stanowisku pierwszego trenera Projektu i to okazało się strzałem w dziesiątkę, jako że pod wodzą młodego trenera siatkarze stołecznej drużyny zaczęli grać na miarę swojego potencjału. Za kadencji trenera Grabana warszawska ekipa sięgnęła nie tylko po medale mistrzostw Polski, ale i triumf w europejskich Pucharze Challenge.

BYLI GRACZE GIEKSY

Jan Firlej (2019-2021)

HISTORIA PLUSLIGOWYCH POJEDYNKÓW Z GIEKSĄ

Mecze: 18
Bilans gier: 3:15
Bilans setów: 23:47

OSTATNI MECZ Z GIEKSĄ

19 stycznia 2024 r.

GKS Katowice - Projekt Warszawa 0:3 (18:25, 14:25, 21:25)

GKS Katowice: Jarosz, Saitta, Waliński, Vasina, Adamczyk, Usowicz, Mariański (libero) oraz Fenoszyn, Domagała, Mielczarek, Kvalen, Krulicki

Projekt Warszawa: Szalpuk, Bołądź, Semeniuk, Firlej, Tillie, Wrona, Wojtaszek (libero) oraz Stępień, Weber.