Już w sobotę 22 października o godzinie 20:30 GKS Katowice rozegra wyjazdowe spotkanie 5. kolejki PlusLigi z zespołem LUK Lublin. Mecz będzie transmitowany w Polsacie Sport.

HISTORYCZNE SUKCESY

- mistrzostwo 1. ligi i awans do PlusLigi (2021)

POPRZEDNI SEZON

Pierwszy sezon LUK Lublin w PlusLidze zakończył się zajęciem przez siatkarzy Dariusza Daszkiewicza 11. miejsca w lidze i pewnym utrzymaniem w lidze, choć po niezłej połowie sezonie apetyty w Lublinie były zdecydowanie większe. Do 13. kolejki ligi beniaminek PlusLigi zajmował 8. miejsce i był w stanie urywać punkty wyżej notowanym ekipom z Bełchatowa, Olsztyna i Rzeszowa, jednak druga część sezonu nie była już tak udana. Dorobek lublinian w ostatnim sezonie PlusLigi to 8 wygranych i 18 porażek oraz wygrana w dwumeczu o 11. miejsce w końcowej klasyfikacji rozgrywek (3:2, 3:2) ze Ślepskiem Malow Suwałki.

OSTATNI MECZ

W meczu 4. kolejki PlusLigi LUK Lublin przegrał na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olszyn 1:3 (22:25, 25:20, 17:25, 15:25), a MVP meczu został amerykański środkowy olsztynian Taylor Averill, autor aż sześciu punktowych bloków. Lublinianie przedłużyli mecz, wygrywając drugiego seta za sprawą dobrej postawy Wojciecha Włodarczyka i Nicolasa Szerszenia, jednak w kolejnych częściach meczu dominowali gospodarze, wśród których prym poza Averillem wiódł także były gracz GieKSy Karol Butryn. W składzie LUK zabrakło podstawowego atakującego Mateusza Malinowskiego, co miało wpływ na boiskowe wydarzenia w Iławie.

GWIAZDA DRUŻYNY

Wojciech Włodarczyk - kapitan lublinian to doświadczony zawodnik mający na koncie ponad 200 spotkań w PlusLidze, który gwarantuje odpowiedną siłę zagrywki, a także regularne zdobycze punktowe. Choć LUK Lublin do tej pory nie wygrał żadnego z czterech spotkań nowego sezonu, Włodarczyk w dotychczasowych spotkaniach zdobył 56 punktów, w tym trzykrotnie notował dwucyfrowe zdobycze punktowe i dokładał ważne punkty blokiem.

TRENER

Dariusz Daszkiewicz - szkoleniowiec doskonale znany kibicom GieKSy z sezonu 2019/2020, w którym prowadził naszą drużynę siatkarzy aż do przedwczesnego przerwania rozgrywek z powodu epidemii koronawirusa. Były szkoleniowiec Farta Kielce oraz reprezentacji Polski U-23 rozpoczął pracę z lubelską drużyną w styczniu 2021 roku, zastępując Macieja Kołodziejczyka, który pozostał w sztabie trenerskim LUK Politechniki jako asystent trenera. Daszkiewicz przybywał do Lublina z misją wywalczenia awansu do PlusLigi i spełnił je w stu procentach, a następnie wypełnił zadanie utrzymania zespołu LUK w siatkarskiej elicie.