GKS Katowice rozpocznie rundę rewanżową PlusLigi od wyjażdowego meczu 15. kolejki z Nowak-Mosty MKS-em Będzin, który zostanie rozegrany w piątek 13 grudnia (godz. 20:30).

GKS Katowice zakończył pierwszą część rundy zasadniczej PlusLigi na ostatnim, 16. miejscu z dorobkiem 4 punktów, na który składają się wygrane spotkanie z VC Barkomem Każanami Lwów (3:0) oraz przegrane pięciosetowe spotkanie z Cuprum Stilonem Gorzów. W chwili obecnej GKS Katowice traci 8 punktów do ostatniego bezpiecznego miejsca w tabeli i mimo trudnej sytuacji podejmuje się wyzwania w drugiej części sezonu, a początkiem jego realizacji ma być udane spotkanie w Będzinie, zaplanowane na piątek 13 grudnia.  



- Pierwsza runda była słaba w naszym wykonaniu, ale to jest sport, to nie oznacza, że druga runda będzie nieudana. Mamy nadzieję, że teraz zaczniemy z przytupem i że czeka nas udany początek kolejnej rundy. Nadal jesteśmy podrażnieni naszą wcześniejszą porażką z klubem z Będzina i będziemy się chcieli za nią zrewanżować - mówił po niedawnym spotkaniu GieKSy w Kędzierzynie Koźlu, przegranym 1:3, atakujący GKS-u Damian Domagała.

GKS Katowice rozpoczął obecny sezon PlusLigi od bolesnej domowej porażki z Nowak-Mosty MKS-em Będzin 0:3 i w piątek 13 grudnia będzie chciał zanotować zwycięstwo na terenie rywala. Beniaminek PlusLigi przez długi czas prezentował się zaskakująco dobrze jak na przedsezonowe oczekiwania, natomiast pierwszą połowę fazy zasadniczej zakończył on na 14., spadkowej pozycji z dorobkiem 11 punktów (bilans gier 3-12, 18:37 w setach). Będzinianie zanotowali cenne wygrane nad klubami z Katowic, Olsztyna i Nysy, do tego punktował przeciwko Treflowi Gdańsk i Ślepskowi Malow Suwałki. 

Natomiast końcówka rundy to cztery porażki z rzędu MKS-u, w tym jedna bardzo bolesna (0:3 z VC Barkomem Każanami Lwów). Poskutowało to odsunięciem od trenowania zespołu trenera Dawida Murka, którego zastąpił dotychczasowy drugi trener Radosław Kolanek. Ponadto zagłębiowski klub niedawno zakontraktował przyjmującego Kamila Maruszczyka. W naszej kadrze także nie zabrakło w ostatnim czasie zmian: doszło do wypożyczenia libero Dawida Ogórka do Asseco Resovii Rzeszów, a jego miejsce w naszym składzie zajął Patryk Waloch. Ponadto sztab trenerski naszej ekipy wzmocnił statystyk Jakub Nabielny. 

Do tej pory mierzyliśmy się z będzińskim MKS-em w PlusLidze 11 razy, natomiast najbliższy piątkowy mecz będzie pierwszym, jaki rozegramy w Będzin Arenie. Wcześniej w ramach wyjazdowych konfrontacji z zagłębiowskim klubem rozgrywaliśmy spotkania w hali przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. Po drugiej stronie siatki przyjdzie nam się zmierzyć z naszym byłym zawodnikiem Dominikiem Depowskim, z kolei w naszej ekipie z MKS-em Będzin w poprzednich latach byli związani Łukasz Usowicz, a także trener Emil Siewiorek, który pracował tam w charakterze pierwszego i drugiego trenera w latach 2015-2021. 

Początek piątkowego meczu o godzinie 20:30. Relację LIVE jak zawsze będzie można śledzić na naszej stronie internetowej, a także na profilach siatkarskiej GieKSy na Facebooku i X. Spotkanie będzie transmitować stacja Polsat Sport 1.