Zniszczoł: Zagraliśmy kapitalny mecz

13.09.2020 19:40

- Dobrze się ze sobą czujemy na boisku - przyznał MVP spotkania ze Ślepskiem Malow Suwałki (3:0), środkowy siatkarskiej GieKSy Miłosz Zniszczoł.

GKS Katowice nie przegrał ani jednego meczu na start nowego sezonu PlusLigi i podtrzymaliście tę tradycję w Suwałkach. 

Bylismy dobrze przygotowani do tego meczu i to dało wygraną na początek ligi. Dobrze się ze sobą czujemy, dobrze nam się gra i trenuje w jednej drużynie, to było widać na boisku. Zagraliśmy kapitalny mecz i trzy punkty zostają po naszej stronie.

Widać było na boisku, że jesteście grupą ludzi, którzy znają się od dawna i doskonale się zgrywacie. To był klucz do sukcesu?

Zgadza się. Były trudniejsze momenty, w których przeciwnik przycisnął nas i trzeba było odrabiać stratę jednego-dwóch punktów. To na nas nie robiło większego wrażenia, wracaliśmy do swojej gry i to z pewnością cieszy. Teraz najważniejsze jest to, by takie samo podejście utrzymać w kolejnych meczach. 

Czeka nas pierwszy domowy mecz, w których rywalem będzie Stal Nysa. Cel jest jeden - utrzymanie poziomu grania z pierwszej kolejki?

Taki jest plan. Każdy przeciwnik w lidze to inne wyzwanie, ale naszym celem jest granie takiej siatkówki, jaką pokazaliśmy w Suwałkach. Taki poziom chcielibyśmy pokazywać w każdym kolejnym spotkaniu. 

fot. plusliga.pl

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Partnerzy