Znamy skład GieKSy na Grand Prix

22.07.2020 09:08

Wiemy, w jakim składzie GKS Katowice przystąpi do rozgrywek fazy grupowej plażowej turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. GieKSa zmierzy się w Krakowie z drużynami z Kędzierzyna-Koźla, Bielska-Białej i Rzeszowa.

We wtorek 21 lipca drużyna GKS-u Katowice odbyła trening siatkówki plażowej na boiskach znajdujących się przy Szkole Podstawowej nr 44 w Katowicach (dawne Gimnazjum nr 13). Zajęcia służyły wcześniejszemu przygotowaniu do rozgrywek PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, wyjątkowych zarówno pod względem formuły, jak i okoliczności ich rozgrywania. W najbliższy weekend (25-26 lipca) zespoły PlusLigi, 1. Tauron Ligi i kobiecej Tauron Ligi rozegrają na boiskach plażowych nietypowe mecze czteroosobowych drużyn przy zasadach mocno zbliżonych do tych znanych z siatkówki halowej. Będą to pierwsze od marca tego roku mecze z udziałem siatkarzy PlusLigi transmitowane przez kanały Polsatu Sport, a także pierwsze od kilku miesięcy spotkania siatkówki z udziałem kibiców. Na stronie PlusLigi (LINK) znajdują się informacje dotyczące organizacji meczów Grand Prix i obostrzeń związanych ze stanem epidemicznym w Polsce.

Wśród siatkarzy GieKSy trenujących ostatnio na piasku byli członkowie drużyny, która będzie reprezentowała nasz Klub w turnieju w Krakowie. Pierwszym trenerem zespołu na ligę letnią został mianowany Damian Musiak, asystent trenera Grzegorza Słabego, a rolę kapitana pełnić będzie Jan Firlej. Warto dodać, że w drużynie GieKSy na Ligę Letnią znaleźli się przedstawiciele Wielosekcyjnej Akademii "Młoda GieKSa", czyli trener Paweł Głowik i libero Marek Turski, który miał już okazję w zeszłym roku wspólnie trenować z PlusLigową drużyną naszego Klubu.

GKS Katowice będzie rywalizował w grupie A Pre Zero Grand Prix PLS (25 lipca, ul. Bulwarowa 39, Kraków) z zespołami Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovii Rzeszów i BBTS-u Bielsko-Biała. W razie awansu do rundy finałowej turnieju GieKSę czeka wyjazd do Gdańska w dniach 8-9 sierpnia. Jeżeli tak się stanie, zaplanowany na 8 sierpnia br. wyjazdowy sparing ze Stalą Nysa zostanie rozegrany dwa dni wcześniej, tj. 6 sierpnia. 

Skład GKS-u Katowice zgłoszony na turniej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki (sobota 25 lipca 2020 r., ul. Bulwarowa 39 Kraków):

1    Turski Marek
   Szymański Jakub
9    Stolc Sławomir
10    Nowosielski Jakub
13    Firlej Jan
21    Watten Dustin (USA)
23    Ogórek Dawid

Trener: Damian Musiak           
Asystent trenera: Paweł Głowik           
Asystent trenera: Piotr Karlik           
Fizjoterapeuta: Grzegorz Rzetecki

Terminarz grupy A (25 lipca br., Kraków):

godz. 9:30: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała
godz. 11:00: GKS Katowice - Asseco Resovia Rzeszów
godz. 12:30: BBTS Bielsko-Biała - Asseco Resovia Rzeszów
godz. 14:00: Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice
godz. 15:30: GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała
godz. 17:00: Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle  

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy