Zaczynamy sezon w Suwałkach [ZAPOWIEDŹ]

11.09.2020 17:12

GKS Katowice rozpocznie sezon 2020/2021 PlusLigi wyjazdowym spotkaniem ze Ślepskiem Malow Suwałki. Mecz rozpocznie się w sobotę 12 września o godzinie 20:30.

- Nie ukrywam, że emocje sie pojawią, zwłaszcza tuż przed początkiem spotkania. Ale jestem spokojny, bo wiemy, co robić i jak ciężko pracowaliśmy przez ostatnie tygodnie - mówił trener Grzegorz Słaby przed startem nowego sezonu PlusLigi w rozmowie dla GieKSa TV. Szkoleniowiec naszych siatkarzy, wracający do roli pierwszego trenera GKS-u Katowice po czterech latach, zadebiutuje na tym stanowisku w Lidze Mistrzów Świata i postara się wraz z całym zespołem o dobre rozpoczęcie nowej edycji PlusLigi. Według przewidywań ekspertów faworytem sobotniej konfrontacji jest Ślepsk Malow Suwałki, ale warto przypomnieć dwa fakty z przeszłości: siatkarska GieKSa w swojej PlusLigowej historii nie przegrała jeszcze ani razu w pierwszym meczu sezonu, ponadto trener Słaby ma bardzo dobre wspomnienia związane z Suwałkami. To właśnie w tym mieście trener siatkarskiego GKS-u zaczynał sezon 2015/2016 I ligi, zakończymy triumfem GieKSy w rozgrywkach, a prowadzona przez niego drużyna pokonała gospodarzy 3:1. 

Już teraz wiadomo, że nadchodzące ligowe miesiące będą wyzwaniem dla całego polskiego środowiska siatkarskiego, a przyczyną tego są trudności związane z trwająca pandemią koronawirusa COVID-19. Władze PlusLigo oraz przedstawiciele klubów podkreślają jednogłośnie, że w obecnej sytuacji priorytetem jest zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników siatkarskich widowisk i dokończenie sezonu bez przeszkód. Tym więcej jest niewiadomych przed startem rozgrywek, ale GKS Katowice podchodzi do nadchodzących wyzwań ze spokojem i optymizmem. Drużyna kierowana przez Grzegorza Słabego zachowała znaczną większość zawodników, którzy reprezentowali nasz klub w minionych, niedokończonych rozgrywkach i wzmocniła się trzema nowymi graczami: rozgrywającym Jakubem Nowosielskim, przyjmującym Sławomirem Stolcem i dobrze znanym w Katowicach libero Dawidem Ogórkiem. Okres przygotowawczy przyniósł ważne lekcje w postaci sparingów z najlepszymi klubami PlusLigi oraz cztery zwycięstwa z rzędu na koniec okresu przygotowań. GieKSa będzie dobrze wspominała udział w towarzyskim turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix, w którym nasz Klub zajął trzecie miejsce i zaskarbił sobie sympatię kibiców z całej Polski.

TRENER GRZEGORZ SŁABY PRZED STARTEM PLUSLIGI (WIDEO)

GKS zmierzy się w sobotę ze Ślepskiem Malow Suwałki, 9. ekipą ostatniego sezonu PlusLigi i do niedawna beniaminkiem siatkarskiej ekstraklasy. Drużyna pod wodzą Andrzeja Kowala zapisała się w historii ostatniej edycji rozgrywek jako jej pozytywna niespodzianka, ponadto oprawa spotkań rozgrywanych w Suwałki Arenie była powszechnie chwalona przez media i kibiców. Do składu naszych najbliższych rywali na sezon 2020/2021 dołączyło sześciu nowych graczy, w tym były przyjmujący siatkarskiej GieKSy, reprezentant Belgii Tomas Rousseaux. W kadrze suwalszczan nalezy zwrócić szczególną uwagę na atakującego Bartłomieja Bołądzia, który ma za sobą występy w reprezentacji Polski, a także amerykańskiego rozgrywającego Joshuę Tuanigę, którego ze zgrupowań kadry USA doskonale zna nasz libero Dustin Watten. 

Mecz rozpocznie się w sobotę 12 września o godzinie 20:30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z meczu na naszej stronie, a także naszych profili na Facebooku, Twitterze i Instagramie. 

GKS Katowice rozegra pierwszy domowy mecz sezonu 2020/2021 w poniedziałek 21 września o godzinie 20:30 (hala OS Szopienice) ze Stalą Nysa. Już niedługo w sprzedaży będą bilety na to wydarzenie, tymczasem gorąco zachęcamy do kupowania karnetów na mecze siatkarskiej GieKSy!Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Partnerzy