Za nami trzecia edycja "Zagraj w Spodku"

20.12.2019 19:59

Tuż po meczu PlusLigi GKS Katowice - Aluron Virtu CMC Zawiercie rozegrano turniej finałowy III edycji akcji "Zagraj w Spodku". W całej imprezie wzięło udział ponad setka dzieci.

„Zagraj w Spodku” to akcja zorganizowana przez GKS Katowice wspólnie z Wielosekcyjną Akademią "Młoda GieKSa", która ma na celu aktywizację uczniów katowickich szkół podstawowych oraz ułatwienie im dostępu do nieodpłatnych treningów piłki siatkowej. Pod okiem trenerów (nauczycieli wychowania fizycznego poszczególnych szkół) i zawodników GieKSy uczniowie sześciu katowickich szkół odbyli treningi przygotowujące do wielkiego finału akcji. 

Spośród uczestników, którzy wzięli udział w projekcie wyłonione zostały dziesięcioosobowe reprezentacje danych lokalizacji, które zagrały w finale. Partnerem Głównym "Zagraj w Spodku" była Fundacja Lotto. Ponadto całą akcję znacząco wspomogła sieć marketów sportowych Decathlon, czyli Partner Główny finału akcji rozgrywanego w mekce polskiej siatkówki.

W sobotę 21 grudnia, tuż po spotkaniu GKS Katowice - Aluron Virtu CMC Zawiercie, odbył się wielki finał imprezy, w którym udział wzięły reprezentacje szkół uczestniczących w akcji. Sześć szkół podstawowych wystawiło dziesięcioosobowe reprezentacje, które najpierw rywalizowały w dwóch grupach liczących po trzy zespoły. Tuż po zakończeniu fazy grupowej rozegrano mecz finałowy imprezy.

Po spotkaniach w grupach A i B wiadomo było, że do meczu o pierwsze miejsce w turnieju dostaną się przedstawiciele Szkół Podstawowych nr 22 (Załęże) i 11 (Brynów). Mecz o puchar rozgrywek był zdecydowanie najciekawszym widowiskiem, jako że jako jedyny rozstrzygał się w tie-breaku. Ostatecznie uczniowie szkoły nr 22 wygrali najważniejszego seta turnieju 15:7 i mogli świętować zasłużony triumf w trzeciej edycji "Zagraj w Spodku".

Na uczestników czekały fantastyczne nagrody. Zwycięzca od firmy Decathlon otrzymał bon o wartości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego oraz pamiątkowy puchar. Żaden uczestnik nie wyszedł ze Spodka z pustykmi rękami. zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale,  komplety klubowych gadżetów, a także okolicznościowe koszulki i dyplomy udziału w akcji. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za udział i świetną zabawę, a także Partnerom Głównym za wsparcie!

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga