Wyzwanie w Hali Podpromie [ZAPOWIEDŹ]

08.01.2022 16:00

W niedzielę 9 stycznia o godzinie 17:30 GKS Katowice zagra na wyjeździe w meczu 15. kolejki PlusLigi z Asseco Resovią Rzeszów. Spotkanie będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport.

GKS Katowice fantastycznie rozpoczął drugą połowę rundy rewanżowej PlusLigi. Siatkarze trenera Grzegorza Słabego spisali się doskonale w meczu 14. kolejki z Treflem Gdańsk i pokonali Gdańskie Lwy w ERGO Arenie w czterech setach, a MVP spotkania został Belg Tomas Rousseaux, autor 22 punktów dla GieKSy. Trzy punkty zdobyte na trudnym terenie pozwoliły naszym siatkarzom na awans na ósme miejsce w ligowej tabeli i zdecydowanie poprawiły nastroje w zespole po porażkach poniesionych w grudniu minionego roku.

- Możemy być dumni z całej naszej drużyny, ponieważ czułem, że absolutnie każdy z nas był wyjątkowo zmotywowany na to spotkanie. Pokazaliśmy na parkiecie godną podziwu mentalność, by walczyć o każdą piłkę. Zagraliśmy jak prawdziwa drużyna i spisaliśmy się chyba najlepiej, jak tylko mogliśmy w obecnym momencie sezonu. To supergrupa złożona z wyjątkowych osobowości złączonych w jeden zespół. Mamy dużo radości z gry i pokazaliśmy to dzisiaj. Myślę, że właśnie to zrobiło największa różnicę: wyglądało na to, że pożądaliśmy tego zwycięstwa bardziej niż drużyna po drugiej stronie siatki. Jestem dumny z nas - mówił Rousseaux po meczu z Treflem w rozmowie dla GIEKSA TV.

POZNAJ WYJĄTKOWY PROJEKT "SERDUSZKO GIEKSY"

Siatkarze GieKSy wrócili do Katowic i nie mieli zbyt wiele czasu na treningi przed kolejnym ligowym zadaniem. W niedzielę 9 stycznia zagramy wyjazdowe spotkanie z Asseco Resovią Rzeszów. Podkarpacki klub zareagował na mało satysfakcjonujące wyniki w tym sezonie, co zaowocowała zatrudnieniem na stanowisko trenera Resovii utytułowanego argentyńskiego szkoleniowca Marcelo Mendeza. Pod jego wodzą drużyna z Rzeszowa wygrała dwa ostatnie mecze z Cuprum (3:1) i Indykpolem AZS-em Olsztyn (3:0). Jedziemy na teren zespołu bardzo zdeterminowanego, by spisać się lepiej niż w pierwszej części rundy zasadniczej, a przede wszystkim, by zrehabilitować się za porażkę 0:3 z naszym Klubem w drugiej kolejce sezonu.


Bohaterem tamtego pamiętnego starcia w hali OS Szopienice była kapitan GKS-u Jakub Jarosz, który zanotował jeden z najlepszych indywidualnych występów obecnego sezonu  PlusLigi. - Jedziemy na trudny teren, mierzymy się z doskonałym zespołem. Spróbujemy zrobić to samo, co w pierwszym meczu z Resovią, choć wiemy, że będzie to arcytrudne do wykonania, na pewno trudniejsze niż na początku sezonu. Ale spróbujemy i zobaczymy, jak się to skończy - ocenił Jarosz. Nasza ostatnia wizyta w Hali Podpromie zakończyła się porażką 0:3, ale z drugiej strony w swojej PlusLigowej historii GKS Katowice był w stanie wygrać z Resovią 3 razy na 6 rozegranych w Rzeszowie spotkań. Niedzielna potyczka GieKSy z Resovią zapowiada się ciekawie. 

Początek niedzielnego meczu o godzinie 17:30. Relację LIVE jak zawsze będzie można śledzić na naszej stronie internetowej, a także na profilach siatkarskiej GieKSy na Facebooku i Twitterze. Spotkanie będzie transmitować stacja Polsat Sport.

GKS Katowice rozegra pierwszy domowy mecz w roku 2022 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, a spotkanie zostało zaplanowane na niedzielę 16 stycznia na godzinę 17:30. Bilety na mecz w sprzedaży na stronie bilety.gkskatowice.eu oraz w sklepie Blaszok (ul Św. Stanisława 8, Katowice). Serdecznie zapraszamy do kibicowania siatkarskiej GieKSie w hali OS Szopienice (11 Listopada 16, Katowice)!

Tagi:
PlusLiga
Partner strategiczny
Partner Premium
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partner motoryzacyjny
Partnerzy