niedziela, 01 września 2024 15:00, Krosno

3

( 25:21, 22:25, 22:25, 25:14, 9:15 )

MKS Będzin: Szpernalowski, Szwaradzki, Wójcik, Todua, Kopij, Tadić, Popiwczak (libero) oraz Olenderek (libero)

GKS Katowice: Tuaniga, Gomułka, Hudzik, Usowicz, Gibek, Bouguerra, Mariański (libero) oraz Ogórek (libero), Wóz, Fenoszyn. Trener: Grzegorz Słaby

W meczu o 3. miejsce w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna zmierzylismy się z beniaminkiem PlusLigi i naszym pierwszym rywalem w nadchodzącym sezonie, Nowak-Mosty MKS-em Będzin, który w półfinale towarzyskich zawodów w Krośnie uległ PSG Stali Nysa. Pierwszy set nie potoczył się po myśli GieKSy, która przegrała 21:25, co sprawiło, że na rozegraniu pojawił się Piotr Fenoszyn. Dwa kolejne sety zakończyły się wygraną GKS-u do 22, a w porównaniu z pierwszym setem byliśmy w stanie poprawić się w skuteczności ataku i bloku.

Natomiast czwarta partia przyniosła wysokie zwycięstwo ekipy z Będzina do 14 - w tej okresie meczu rywalom wychodziło niemal wszystko, co oznaczało, że konieczne będzie rozegranie tie-breaka. W nim pomocna okazała się punktowa zagrywka GieKSy, która pomogła w szybkim odskoczeniu na sześć punktów przewagi w połowie piątej partii i wygraną 15:9 na koniec meczu. W naszym zespole najlepiej punktował atakujący Bartosz Gomułka (16 pkt), tuż za nim uplasowali się Aymen Bouguerra (15 w tym 4 blokiem) i Krzysztof Gibek (12).

W weekend 7-8 września GKS Katowice weźmie udział w towarzyskim VI Memoriale Janusza Sikorskiego w Częstochowie, gdzie zagra ze Steam Hemarpolem Norwid Częstochowa oraz ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Będa to ostatnie sparingi przed startem nowego sezonu PlusLigi. W 1. kolejce zagramy z klubem z Będzina w hali OS Szopienice, a mecz odbędzie się w niedzielę 15 września (godz. 20:30).