Wojciech Sobala w GKS-ie Katowice!

10.05.2018 12:00

Doświadczony środkowy w sezonie 2018/19 będzie występował w trójkolorowych barwach.

Trwa budowa siatkarskiej GieKSy na następny sezon PlusLigi. Kolejnym siatkarzem, który dołączył do zespołu Piotra Gruszki jest Wojciech Sobala. Zawodnik, który 12 maja będzie obchodził swoje 30. urodziny, jest postacią doskonale znaną w polskiej siatkówce. W swojej karierze występował w Jokerze Piła, Siatkarzu Wieluń, Jastrzębskim Węglu, AZS-ie Częstochowa, AZS-ie Olsztyn, BBTS-ie Bielsko-Biała oraz ponownie w drużynie z Jastrzębia, w której spędził ostatnie sezony.

Mierzący 208 cm środkowy sukcesy święcił z AZS-em Częstochowa w barwach którego sięgnął po europejski Puchar Challenge oraz w Jastrzębskim Węglu, z którym zdobył Puchar Polski, wiecmistrzostwo kraju oraz brązowy medal PlusLigi.

- To siatkarz, jakiego potrzebowaliśmy. Wojciech posiada umiejętności nie tylko typowe dla środkowego, ale dysponuje również bardzo trudną zagrywką, o czym przekonaliśmy się także my w poprzednich latach. Jego przyjście z pewnością wzmocni rywalizację o miejsce w składzie na środku siatki - mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Przypominamy, że wcześniej z GieKSą związali się libero Dawid Ogórek oraz przyjmujący reprezentacji Belgii Tomas Rousseaux, a umowy przedłużyli Gonzalo Quiroga, Bartosz Mariański, Maciej Fijałek oraz Bartłomiej Krulicki. Ważne kontrakty na kolejny sezon PlusLigi mają Karol Butryn, Rafał Sobański oraz Emanuel Kohut.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy