W środę finał akcji „Zagraj w Spodku”

05.02.2019 11:22

Reprezentacje sześciu szkół podstawowych biorących udział w akcji rozegrają w środę finałowy turniej w Spodku przed meczem GKS Katowice - ONICO Warszawa.

„Zagraj w Spodku” to akcja zorganizowana przez GKS Katowice, która ma na celu aktywizację uczniów katowickich szkół podstawowych oraz ułatwienie im dostępu do nieodpłatnych treningów piłki siatkowej. Pod okiem trenerów (nauczycieli wychowania fizycznego poszczególnych szkół) i zawodników GieKSy uczniowie odbyli pięć treningów od początku 2019 roku. Spośród uczestników, którzy wzięli udział w projekcie wyłonione zostały dziesięcioosobowe reprezentacje danych lokalizacji, które zagrają w finale. Patronat nad akcją objął Prezydent Katowic Marcin Krupa.

Teraz czas na wielki finał. Już 6 lutego w Spodku zostanie rozegrany turniej, który wyłoni najlepszą drużynę II edycji akcji. Impreza będzie poprzedzała mecz PlusLigi GKS Katowice - ONICO Warszawa.

W turnieju finałowym sześć zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, w której każdy zagra z każdym. Zwycięzcy grup A i B zagrają o końcowy triumf. Na uczestników czekają fantastyczne nagrody. Zwycięzca od firmy Decathlon otrzyma bon o wartości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego. Dla dwóch najlepszych drużyn Laserhouse ufundował podwójne wejście, z kolei trzeci partner Zagraj w Spodku - firma Egmont ufundowała gry planszowe. Żaden uczestnik nie wyjdzie ze Spodka z pustymi rękami. Na zawodników czekają komplety gadżetów, a także pamiątkowe koszulki. Wszyscy uczestnicy będą mogli zostać w Spodku i kibicować GieKSie w meczu z ONICO Warszawa.

Harmonogram
11:00 - zbiórka drużyn w hali Spodek
11:15 - rozgrzewka
11:30 - początek rozgrywek
ok. 14:00 - mecz finałowy i zakończenie turnieju
17:30 - rozpoczęcie meczu GKS Katowice - ONICO Warszawa

Oto zapis wideo losowania grup:

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy