"Uczenie się od takich ludzi to przyjemność"

04.07.2020 09:49

Siatkarska GieKSa zamknęła skład drużyny na sezon 2020/2021 PlusLigi transferem libero Dawida Ogórka.

29-letni siatkarz wraca do naszego Klubu po rocznej przerwie. Jego pierwszy pobyt w GKS-ie Katowice (2018/2019) był debiutem tego zawodnika na poziomie PlusLigi. Ogórek wraca do siatkarskiej GieKSy bogatszy o doświadczenie regularnej gry w pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. - Miałem okazje pracować w GieKSie dwa lata temu i uważam, że wykonałem wtedy ogromny krok w przód pod wieloma względami. Moim celem jest rozwój: jestem już bardziej doświadczonym graczem i wiem, że mogę poprawić kilka rzeczy w porównaniu do mojego debiutanckiego sezonu w PlusLidze. Choćby samo podejście do pracy - już nie skupiać się na tym, że wszystko jest nowe, tylko skoncentrować się na czystej pracy i podnoszeniu umiejętności - ocenił siatkarz w pierwszej rozmowie po podpisaniu umowy na sezon 2020/2021.

Dawid Ogórek będzie rywalizował o miejsce w pierwszej szóstce z Amerykaninem Dustinem Wattenem, który zanotował wiele udanych występów w poprzednim sezonie. - Patrząc z perspektywy mojej pozycji, Dustin to przede wszystkim tytan pracy, co dla mnie jest ogromnym plusem. Uczenie się od takich ludzi jest samą przyjemnością i jestem pewien, że wyciągnę od niego sporo wartościowych lekcji. Z pewnością będę na początku mojej pracy w klubie będę bazował właśnie na nauce, jaką wyciągnę od Dustina - stwierdził Ogórek.

Czy sam zainteresowany czuje się lepszy zawodnikiem niż dwa lata temu? - Każdy zawodnik powie, że najwięcej zyskuje się przez regularną grę i sezon w Tomaszowie Mazowieckim to mi umożliwił. Wszyscy chcemy podnosić na treningach swoje umiejętności, ale potem przekładać je na boisko w warunkach meczowych. Był to dla mnie ogromny plus i "złapałem sporo doświadczenia, a wierzę, że będzie wyłącznie lepiej - powiedział z uśmiechem nowy libero siatkarskiej GieKSy.

Skład GKS-u Katowice na sezon 2020/2021 PlusLigi:

Rozgrywający: Jan Firlej, Jakub Nowosielski
Atakujący: Jakub Jarosz, Wiktor Musial
Środkowi: Emanuel Kohut, Jan Nowakowski, Miłosz Zniszczoł, Kamil Drzazga
Przyjmujący: Adrian Buchowski, Kamil Kwasowski, Sławomir Stolc, Jakub Szymański
Libero: Dustin Watten, Dawid Ogórek Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy