Tomas Rousseaux zawodnikiem GieKSy!

08.05.2018 14:29

Przyjmujący reprezentacji Belgii w przyszłym sezonie PlusLigi będzie występował w GKS-ie Katowice.

Tomas Rousseaux to postać w Polsce już doskonale znana. 24-letni Belg w zakończonym niedawno sezonie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn i był wyróżniającą się postacią zespołu. W 37 rozegranych spotkaniach zdobył 412 punktów w tym 27 zagrywką i 39 blokiem. Jego doskonała postawa przyczyniła się do zajęcia przez olsztyński zespół czwartego miejsca w sezonie 2017/18. Tomas Rousseaux swoją karierę rozpoczynał w belgijskim Knack Roeselare, a przed przyjściem do Olsztyna reprezentował jeszcze barwy włoskiego Vero Volley Monza i niemieckiego VfB Friedrichshafen. Na swoim koncie ma trzy mistrzostwa oraz jeden Puchar Belgii, a także wicemistrzostwo i Puchar Niemiec.

Tomas Rousseaux to także filar reprezentacji Belgii, z którą w 2017 roku podczas mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce zajął czwarte miejsce. Siatkówka jest obecna w jego rodzinie od zawsze. Ojciec Emile jest szkoleniowcem drużyny z Roeselare, a jego starsza o trzy lata siostra Helene również jest siatkarką, która ma na swoim koncie m.in. występy w polskich klubach.

Miło nam poinformować, że w sezonie 2018/19 Tomas Rousseaux będzie zawodnikiem GKS-u Katowice. - To dla nas kluczowe wzmocnienie, bo potrzebowaliśmy zawodnika tej klasy na pozycję przyjmującego. Tomas swoją postawą w zakończonym sezonie potwierdził, że jest wyróżniającym się siatkarzem o wysokich umiejętnościach technicznych. Cieszymy się, że dołącza do naszego zespołu - powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Witamy Tomasa w drużynie i życzymy powodzenia w trójkolorowych barwach!

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy