Rusza druga edycja "Zagraj w Spodku"

21.12.2018 10:24

Uczniowie wybranych szkół podstawowych z Katowic będą mieli okazję do treningów z siatkarzami GieKSy. Wielki finał naszej akcji zostanie rozegrany 6 lutego w Spodku przed meczem GKS Katowice - ONICO Warszawa.

"Zagraj w Spodku" to akcja zorganizowana przez GKS Katowice, która ma na celu aktywizację uczniów katowickich szkół podstawowych oraz ułatwienie im dostępu do nieodpłatnych treningów piłki siatkowej. Pod okiem trenerów (nauczycieli wychowania fizycznego poszczególnych szkół) i zawodników GieKSy uczniowie odbędą pięć treningów w terminie 3 stycznia - 5 lutego. Spośród uczestników, którzy wezmą udział w projekcie wyłonione zostaną dziesięcioosobowe reprezentacje danych lokalizacji, które rozegrają turniej finałowy w Spodku poprzedzający mecz PlusLigi GKS Katowice - ONICO Warszawa.

W każdej ze szkół pojawi się wybrany zawodnik GKS-u Katowice, który przeprowadzi profesjonalny trening połączony z przekazaniem młodzieży cennych wskazówek dotyczących gry w siatkówkę. Będzie to także możliwość dla młodych adeptów siatkówki do zrobienia pamiątkowego zdjęcia lub wzięcia autografu od jednego z zawodników GKS-u.

Katowickie szkoły biorące udział w akcji "Zagraj w Spodku":
SP 10 - ul. Sokolska 23
SP 11 - ul. Nasypowa 16
SP 15 - ul. Adamskiego 24
SP 22 - ul. Wolskiego 3
SP 51 - ul. Przyjazna 7a
SP 64 - ul. Medyków 27

Patronat nad akcją objął Prezydent Katowic Marcin Krupa. Z kolei do grona sponsorów drugiej edycji "Zagraj w Spodku" dołączyli już Randstad i Decathlon, a partnerami akcji zostały firmy Laserhouse i Egmont.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy