Rafał Szymura zawodnikiem GieKSy!

10.05.2019 13:00

23-letni mistrz Polski zasila szeregi GKS-u Katowice.

O tym zawodniku mówi ostatnio cała sportowa Polska. Rafał Szymura od wielu lat pokazuje swój wielki siatkarski talent na ligowych parkietach, a ostatnio sięgnął po mistrzostwo Polski wraz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. To on był bohaterem i MVP ostatniego meczu finału PlusLigi. Niezmiernie miło nam poinformować, że w przyszłym sezonie Rafał Szymura będzie występował w barwach GieKSy!

Nowy przyjmujący GKS-u Katowice pochodzi z Rybnika i tam stawiał swoje pierwsze kroki w siatkówce. Następnie spędził trzy lata w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale. W tym czasie sięgał z młodzieżowymi reprezentacjami po medale mistrzostw świata i Europy. Seniorską karierę rozpoczął w AZS-ie Częstochowa. Ostatnie dwa sezony spędził w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie oprócz wspomnianego mistrzostwa Polski wywalczył również Puchar Polski oraz srebrny medal PlusLigi.

- Rafał to młody i bardzo perspektywiczny, ale także doświadczony już siatkarz. Swoją wartość pokazuje od kilku sezonów, a dobitnie potwierdził ją w końcówce ostatnich rozgrywek PlusLigi. Bardzo cieszymy się, że dołączył do GieKSy. To zawodnik, który doskonale wpisuje się w nasz zespół i z pewnością mocno podniesie jego wartość sportową - powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Rafała witamy w drużynie i życzymy powodzenia w trójkolorowych barwach!

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy