Pucharowy mecz w Kluczborku [ZAPOWIEDŹ]

18.01.2022 12:04

W środę 19 stycznia siatkarski GKS Katowice rozegra wyjazdowy mecz 1/8 finału Tauron Pucharu Polski z KKS Mickiewiczem Kluczbork. Początek spotkania o godzinie 18:00.

GKS Katowice sprawił największą sensację w 16. kolejce PlusLigi i wprawił w zachwyt swoich kibiców, pokonując bez straty seta Aluron CMC Wartę Zawiercie. Goście, w składzie których znajdowali się uznani reprezentanci swoich krajów oraz mistrzowie świata i Europy, nie znaleźli sposobu na świetnie dysponowaną GieKSę, która dzięki zyskanym trzem punktom poprawiła swoją pozycję w tabeli PlusLigi. - Za nami dużo dobrych, nawet świetnych meczów w historii siatkarskiego GKS-u, ale ten był zdecydowanie jednym z najlepszych, bo graliśmy twardo i to końcówki setów decydowały o tym, kto wygra spotkanie. Bardzo się cieszymy, że dopisujemy te dość niespodziewane trzy punkty do tabeli. Ta grupa ma bardzo widoczny charakter wyznaczylismy sobie cele, które próbujemy realizować - oceniał na gorąco po meczu trener Grzegorz Słaby.Po tak dobrym meczu zespół GieKSy będzie jechał do Kluczborka na nadchodzące spotkanie 1/8 Tauron Pucharu Polski z pierwszoligowym KKS Mickiewiczem. Absolutnie to nie oznacza, że nasza drużyna może sobie pozwolić na dekoncentrację i luźniejsze podejście do nadchodzącej konfrontacji, ponieważ tegoroczna edycja Pucharu już raz udowodniła, że niżej notowane ekipy są w stanie sprawić spore niespodzianki, tak jak w przypadku Polskiego Cukru Avii Świdnik, która zakończyła pucharowy szlak Ślepska Suwałki. Przypomnijmy, że za sprawą nowych zasad Pucharu Polski w sezonie 2021/2022 w pierwszej rundzie turnieju organizowanej przez PLS udział brały wszystkie drużyny PlusLigi, tym samym GKS Katowice brał udział w tych rozgrywkach po raz pierwszy od sezonu 2016/2017.

KKS Mickiewicz Kluczbork to klub założony w marcu 2012 roku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza, który od sezonu 2018/2019 występuje w rozgrywkach pierwszej ligi. Zespół z województwa opolskiego osiągnął swój najlepszy wynik w sezonie 2019/2020, przedwcześnie przerwanym przez pandemię koronawirusa, w którym zajął 7. miejsce w końcowej klasyfikacji rozgrywek. Obecnie ekipa pod wodzą trenera (a zarazem prezesa klubu) Mariusza Łysiaka jest na 13. miejscu w tabeli Tauron 1. Ligi z dorobkiem 18 punktów i bilansem meczów 6-12. W swoim ostatnim ligowym meczu siatkarze Mickiewicza pokonali 3:1 zespół SMS-u PZPS Spała, a w przedostatnim domowym meczu sprawili olbrzymią sensację, pokonując po pięciu setach lidera ligi BBTS Bielsko-Biała. Ciekawy powrót czeka naszego środkowego Jakuba Lewandowskiego, który minione dwa sezony spędził właśnie w klubie z Kluczborka.

Zwycięzca spotkania zmierzy się w 1/4 finału Pucharu Polski ze zwycięzcą pary Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin. Turniej finałowy rozgrywek odbędzie się w dniach 26-27 lutego, a areną zmagań będzie wrocławska Hala Orbita.

Początek środowego meczu o godzinie 18:00. Relację LIVE jak zawsze będzie można śledzić na naszej stronie internetowej, a także na profilach siatkarskiej GieKSy na Facebooku i Twitterze

W poniedziałek 24 stycznia o godzinie 17:30 rozegramy kolejny domowy mecz, a naszym rywalem w hali OS Szopienice będzie beniaminek PlusLigi LUK Lublin. W sprzedaży są już bilety na to spotkanie (KLIKNIJ)! 

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga