Projekt Warszawa - GKS Katowice [ZAPOWIEDŹ]

17.03.2022 13:58

W piątek 18 marca o godzinie 17:30 GKS Katowice rozegra wyjazdowe spotkanie 24. kolejki PlusLigi z Projektem Warszawa. Mecz będzie transmitowany na kanale Polsat Sport.

W ostatnim ligowym meczu GKS Katowice nie sprawił sensacji w starciu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Klubowi mistrzowie Europy zdominowali mecz rozgrywany w hali OS Szopienice i wygrali 3:0, prezentując siatkówkę najwyższej próby. - Zabrakło nam jakości sportowej. Żeby była widoczna walka, to wynik musi być chociaż trochę na styku, a ZAKSA nas zdominowała. W każdym elemencie była zdecydowanie lepsza i pokazała ogromną klasę. Dla nas ten mecz był istotny z takiego punktu widzenia, aby zyskać nowych kibiców, choć nie udało nam się wygrać. Zagraliśmy w tym sezonie wiele wspaniałych meczów. Ten niestety do nich nie należał - ocenił po spotkaniu trener Grzegorz Słaby.

KATOWICE DLA UKRAINY - WŁĄCZ SIĘ W POMOC

Drużynie GKS-u nie pozostało nic innego, jak otrząsnąć się po bolesnej lekcji i podjąć walkę w kolejnym ligowym starciu. W czwartek 17 marca zespół udał się do Warszawy, by rywalizować z miejscowym Projektem o ważne ligowe punkty. GKS Katowice po 23 rozegranych meczach ma na koncie 31 punktów (bilans gier 10-13), co daje jej ósme miejsce, ostatnie premiowane udziałem w ćwierćfinałach PlusLigi. Do końca rundy zasadniczej pozostały trzy mecze, dlatego każdy punkt wywalczony do końca pierwszej części sezonu będzie arcyważny w kontekście walki o historyczny awans siatkarskiej GieKSy do play-offów. Dziewiąty w tabeli Trefl Gdańsk traci do GKS-u sześć "oczek", przy czym wciąż ma do rozegrania zaległe mecze z Jastrzębskim Węglem i Grupą Azoty ZAKSĄ. To dodatkowo podnosi temperaturę ostatnich kolejek rundy zasadniczej PlusLigi.

- Będziemy próbowali punktować i wygrać spotkanie. Na pewno Projekt najgorszy okres ma już za sobą. Do jego składu wrócił Bartek Kwolek, a te ostatnie mecze pokazały, że jest jego ważnym zawodnikiem - mówił przyjmujący Jakub Szymański, a libero Bartosz Mariański w ostatniej rozmowie dla GIEKSA TV twierdził: - Myślę, że podczas meczu w Warszawie wrócimy do tego, do czego przyzwyczailiśmy naszych kibiców, czyli do walki. Projekt Warszawa słynie z jednych z najlepszych środkowych w całej lidze i na to musimy zwrócić szczególną uwagę. To doświadczony zespół, ma w swoim składzie mistrzów świata, ale mamy jeden cel, czyli punkty. Swoją dobrą grą sami sobie stworzyliśmy presję i sami wypracowaliśmy sobie sytuację, gdzie meczem z Projektem możemy przybliżyć się do osiągnięcia naszych celów - mówił nasz zawodnik.

Ostatni ligowy mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem Projektu Warszawa w hali OS Szopienice po tie-breaku, a MVP tamtego starcia został atakujący Michał Superlak. Rewanżowe spotkanie odbędzie się wyjątkowo w Hali Sportowej "Koło" należącej do OSiR Wola. Będzie to czwarty obiekt, w którym rozegramy PlusLigowe spotkanie na wyjeździe z klubem z Warszawy; wcześniej oba kluby rywalizowały o punkty w hali Torwar, płockiej ORLEN Arenie i Hali Ursynów.Początek piątkowego meczu o godzinie 17:30. Relację LIVE jak zawsze będzie można śledzić na naszej stronie internetowej, a także na profilach siatkarskiej GieKSy na Facebooku i Twitterze. Spotkanie będzie transmitować stacja Polsat Sport.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania siatkarskiej GieKSie! Już w piątek 25 marca rozegramy ostatni domowy mecz w rundzie zasadniczej PlusLigi (25 marca, godz. 20:30). Rywalem GKS-u Katowice będzie PGE Skra Bełchatów. Bilety na to wydarzenie znajdziecie na stronie BILETY.GKSKATOWICE.EU.

Tagi:
PlusLiga
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy