Pod lupą: Aluron CMC Warta Zawiercie

26.01.2023 09:09

W sobotę 28 stycznia o godzinie 20:30 GKS Katowice podejmie w hali OS Szopienice Aluron CMC Wartę Zawiercie, uczestnika siatkarskiej Ligi Mistrzów.

HISTORYCZNE SUKCESY

- awans do PlusLigi w sezonie 2016/2017
- brązowy medal mistrzostw Polski i awans do Ligi Mistrzów (2022)
- półfinał Pucharu Polski (2019, 2021)
- 1/8 Pucharu Challenge (2018) 

DO TEJ PORY

Jurajscy Rycerze skutecznie walczą o jak najwyższa pozycję w tabeli po rundzie zasadniczej PlusLigi. Po 21 rozegranych spotkaniach zawiercianie zajmują 3. lokatę w tabeli (48 punktów, bilans 17 zwycięstw i 4 porażki), tracąc punkt do drugiego Jastrzębskiego Węgla i pięć punktów do liderującej Asseco Resovii Rzeszów. Biorąc pod uwagę, że po pierwszej połowie fazy zasadniczej ligi Aluron CMC Warta prowadziła w tabeli, należy się spodziewać, że drużyna Michała Winiarskiego poważnie włączy się w walkę o medale mistrzostw Polski. Nieco więcej nerwów kosztowała zawiercian faza grupowa Ligi Mistrzów: porażka 0:3 w ostatnim meczu siatkarskiej LM z Berlin Recycling Volley sprawiła, że nasi najbliższi rywale nie byli pewni awansu do fazy pucharowej europejskich rozgrywek. Ostatecznie jednak Aluron CMC Warta dostała się do dalszego etapu LM z trzeciego miejsca i zagra z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle o prawo gry w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. 

BILETY NA MECZ Z ALURONEM CMC WARTĄ ZAWIERCIE W SPRZEDAŻY!

OSTATNI MECZ

 W meczu 21. kolejki PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie zatrzymała rozpędzony kolejnymi zwycięstwami zespół LUK-u Lublin i wygrała na własnym terenie 3:1 (25:21, 18:25, 25:19, 25:17), a MVP spotkania wybrano środkowego Michała Szalachę. Zawiercianie dobrze zareagowali na porażkę w drugiej partii i wywarli na zespole rywala ogromną presję swoim serwisem oraz blokiem, co przełożyło się na przebieg meczu. Dobrze spisali się nie tylko środkowi Aluronu CMC Warty, ale także duet przyjmujących Kovacević-Kwolek (20 i 13 pkt).  

GWIAZDA DRUŻYNY

Uros Kovacević -  reprezentant Serbii, rozgrywający swój drugi sezon w PlusLidze, to lider Jurajskich Rycerzy z krwi i kości. Mowa w końcu o podstawowym zawodniku swojej kadry narodowej, który zdobył z nią dwukrotnie mistrzostwo Europy i złoto Ligi Światowej z 2016 roku. Przez długie lata Kovacević reprezentował uznane kluby włoskiej Serie A1 z Modeny, Trento i Werony, z którymi sięgał nie tylko po krajowe sukcesy, ale także medale Pucharu Challenge, Pucharu CEV i Klubowych Mistrzostw Świata. Już do tej pory w sezonie 2022/2023 serbski lider zawiercian zdobył aż 6 nagród MVP, tyle samo, co w całym minionym sezonie PlusLigi.  

TRENER

Michał Winiarski - dla byłego siatkarza, reprezentanta Polski i mistrza świata z 2014 roku obecny sezon jest czwartym w roli pierwszego szkoleniowca PlusLigowej drużyny. Udany okres pracy w Treflu Gdańsk sprawił, że osobą trenera Winiarskiego zainteresował się nie tylko uznany klub z Zawiercia, ale także męska reprezentacja Niemiec, którą Polak objął w kwietniu 2022 roku. Winiarski rozpoczął swoją trenerską drogę od pełnienia przez dwa lata roli drugiego trenera PGE Skry Bełchatów, natomiast w roku 2019 przejął on zespół Trefla Gdańsk po Andrei Anastasim, który po pięciu latach pracy nad morzem przeniósł się do Warszawy. Już w pierwszym sezonie swojej pracy (przerwanym przedwcześniej przez epidemię COVID-19) doprowadził on Gdańskie Lwy do piątego miejsca w tabeli, zaś rok później Trefl kończył sezon na szóstym miejscu, choć apetyty na sukces były spore, bo po fazie zasadniczej Trefl ustępował jedynie ZAKSIE i Jastrzębskiemu Węglowi.

HISTORIA PLUSLIGOWYCH POJEDYNKÓW Z GIEKSĄ

Mecze: 11
Bilans: 5 wygrane, 6 porażek
Bilans setów: 17:20

BYLI GRACZE

Miłosz Zniszczoł (2019-2021)

OSTATNI MECZ Z GIEKSĄ

3 listopada 2022 r.

7. kolejka PlusLigi

Aluron CMC Warta Zawiercie - GKS Katowice 3:0 (29:27, 25:20, 25:19)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Kwolek, Tavares, Szalacha, Zniszczoł, Kovacević, Konarski, Danani (libero) oraz Łaba, Kozłowski, Dulski.

GKS Katowice: Seganow, Jarosz, Adamczyk, Kania, Rousseaux, Szymański, Mariański (libero) oraz Quiroga, Mielczarek, Domagała, Nowosielski.

.

Tagi:
PlusLiga
Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga