Pierwszy turniej sparingowy GieKSy

06.09.2019 10:52

Siatkarze Dariusza Daszkiewicza rozpoczynają serię towarzyskich gier przed sezonem 2019/2020 PlusLigi. Pierwsze wyzwanie czeka na nich w Tomaszowie Mazowieckim.

Turniej rozgrywany w hali KS Lechii Tomaszów Mazowiecki jest dla gospodarzy bezpośrednią próbą przed startem siatkarskiej pierwszej ligi, natomiast dla GKS-u Katowice i Chemika Bydgoszcz to pierwsze sparingi przed kolejną edycją PlusLigi, rozpoczynającej się pod koniec października. Pierwotnie w gronie uczestników turnieju miała się znaleźć PGE Skra Bełchatów, natomiast ostatecznie jej miejsce zajęła męska reprezentacja Ukrainy, szykująca się występu w tegorocznych mistrzostwach Europy.

To właśnie z nią zmierzy się siatkarska GieKSa w pierwszym spotkaniu turnieju w Tomaszowie Mazowieckim, a jej kolejnym rywalem będzie Chemik Bydgoszcz. W niedzielę 8 września nasi zawodnicy wyjadą do Zakopanego na obóz treningowy, który ma trwać do 13 września. W jego trakcie przewidziane są sparingi z czeskim VK Ostrawa. 

Dodajmy, że w piątek 4 października o godzinie 17 zagramy sparingowe spotkanie z Aluronem CMC Virtu Zawiercie w hali OS Szopienice. Z tym samym rywalem zmierzymy się 14 września w meczu pokazowym w Krzeszowicach.

Terminarz turnieju w Tomaszowie Mazowieckim

Czwartek, 5 września:
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki - Ukraina 1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 16:25)

Piątek, 6 września:
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki - Chemik Bydgoszcz (godz. 16:30)
GKS Katowice - Ukraina (godz. 19:00)

Sobota, 7 września:
GKS Katowice - Chemik Bydgoszcz (godz. 12:00)

Tagi:
Sparing
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy