PGE Skra Bełchatów - GKS Katowice [ZAPOWIEDŹ]

03.01.2017 17:00

Autor: JB

Siatkarze GieKSy przystępują do rywalizacji o Puchar Polski. W 1/8 finału zmierzą się z obrońcą trofeum - PGE Skrą w Bełchatowie.

Zespół Piotra Gruszki rozpoczyna 2017 rok od mocnego uderzenia. Pierwszym styczniowym przeciwnikiem GKS-u będzie PGE Skra Bełchatów, która wraz z AZS-em Olsztyn jest rekordzistą pod względem triumfów w Pucharze Polski. O ile olsztynianie swoje sukcesy osiągali przed laty, o tyle bełchatowianie krajowe trofeum zdobywają od sezonu 2004/2005. Od tamtej pory siatkarze Skry siedmiokrotnie cieszyli się z wygranej, triumfując również w ostatniej edycji.

Z kolei dla GieKSy tegoroczna przygoda z Pucharem Polski jest drugą z rzędu. W poprzednim sezonie drużyna prowadzona przez Grzegorza Słabego była jednym z dwóch przedstawicieli pierwszej ligi podczas turnieju finałowego we Wrocławiu. Choć w ćwierćfinale GKS przegrał z Asseco Resovią Rzeszów 0:3, to był chwalony za swoją ambitną postawę.

Katowiczanie nie byli faworytami tamtego pojedynku i podobnie będzie w środowym spotkaniu. PGE Skra to drużyna dysponującą ogromnym potencjałem o czym nasi siatkarze przekonali się pod koniec listopada, gdy przegrali w bełchatowskiej hali "Energia" mecz PlusLigi. Podopieczni trenera Gruszki zapowiadają jednak, że są zmotywowani do tego, by zagrać swoją najlepszą siatkówkę. Jeśli to się im uda, to każdy wynik jest możliwy.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w Katowicach również cieszono się ze zdobycia Pucharu Polski. W sezonie 1959/1960 dokonała tego drużyna Górnika Katowice, która następnie została przejęta przez GKS. Nie mamy nic przeciwko, aby nasi siatkarze dopisali kolejny piękny rozdział do tej pucharowej historii.

Środowy mecz rozpocznie się o 18.00. Zapraszamy do śledzenia relacji na naszej stronie internetowej oraz na profilach w portalach społecznościowych.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga