Nowa umowa trenera Grzegorza Słabego

13.05.2024 15:30

Trener Grzegorz Słaby nadal będzie prowadzić siatkarską GieKSę.

Informujemy, że trener Grzegorz Słaby przedłużył umowę z GKS-em Katowice, obowiązującą obecnie do końca sezonu 2025/2026. Nadchodzący sezon PlusLigi będzie dla Słabego, rodowitego katowiczanina i jednej z najbardziej zasłużonych postaci w historii siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice, piątym z rzędu w roli pierwszego szkoleniowca naszego Klubu.

To właśnie pod wodzą trenera Słabego w sezonie 2015/2016 GKS Katowice zwyciężył w rozgrywkach pierwszej ligi po emocjonującym finale z SMS PZPS Spała i awansował do PlusLigi. Przez kolejne lata Słaby pozostawał w sztabie siatkarskiej GieKSy w roli asystenta kolejno Piotra Gruszki i Dariusza Daszkiewicza aż do objęcia sterów drużyny przed startem sezonu 2020/2021. W sezonie 2021/2022 prowadzony przez trenera Grzegorza Słabego GKS sprawił jedną z największych niespodzianek w swojej PlusLigowej historii, awansując do ćwierćfinału siatkarskich mistrzostw Polski. W minionym sezonie trener Słaby został wyróżniony za poprowadzenie siatkarskiej GieKSy w ponad 100 meczach PlusLigi, a także otrzymał wyjątkowy medal jubileuszu 60-lecia GKS-u Katowice, którym wyróżniane były wybitne postacie społeczności naszego Klubu.

- To będzie dla mnie dziesiąty sezon z siatkówką w Katowicach, nie musiałem długo się zastanawiać nad decyzją. Cel jest prosty: dalsze występy siatkarskiego GKS-u Katowice na najwyższym poziomie w Polsce. Za nami trudny sezon i musieliśmy poradzić sobie z wieloma trudnościami, ale ta sytuacja pokazała, że zespół, którym wtedy dysponowaliśmy, był na tyle mocny psychicznie, by w dalszej części sezonu zbudować sobie bezpieczną przewagę do utrzymania. Przed nami prawdopodobnie najtrudniejszy sezon w naszej historii występów w PlusLidze. Liczymy na to, że nowi zawodnicy, jak i ci, którzy zostaną w zespole, wykrzesają z siebie sto procent możliwości, a do tego dołożymy dobrą atmosferę i jakościową pracę na treningach, dzięki czemu osiągniemy dobry wynik - mówił trener Grzegorz Słaby.

- Biorąc pod uwagę okoliczności minionego sezonu i problemy zespołu na początku rozgrywek, a także nasze możliwości i budżet, należy ocenić efekty pracy trenera Grzegorza Słabego i całego sztabu szkoleniowego pozytywnie. To człowiek, który zostawił wiele serca dla naszego Klubu i podczas każdego meczu widzę, ile emocji wkłada on w swoją pracę. To jest człowiek GKS-u Katowice, który kocha ten Klub i decyzja o przedłużeniu jego umowy nie podlegała dyskusji - ocenił prezes GKS-u Katowice Krzysztof Nowak.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga