Micah Ma'a: Czeka mnie dobry czas

20.05.2021 10:08

- Nie mogę się doczekać przyjazdu do Polski i poznania was wszystkich! To będzie zaszczyt grać w tak wspaniałej lidze - zapewnił nowy rozgrywający siatkarskiej GieKSy Micah Ma'a.

Co przekonało cię do dołączenia do GKS-u Katowice i spróbowania swoich sił w PlusLidze?

Myślę, że polska liga jest jedną z najlepszych na świecie i szansa występów w rozgrywkach, które tak bardzo zyskują na popularności i jakości w ostatnich latach, to po prostu fantastyczna sprawa. PlusLiga jest bardzo ekscytująca, jej mecze doskonale się ogląda, a do tego dochodzi rozwój ligi z roku na rok. Bardzo czekam na swój debiut w polskiej lidze i na rywalizację z najlepszymi na świecie. Sprawdzenie się z takimi graczami będzie ciekawym doświadczeniem.

Miałeś okazję odwiedzić Katowice w 2019 roku, kiedy debiutowałeś w seniorskiej reprezentacji USA podczas rozgrywek Ligi Światowej.

Pamiętam tamten czas. Uwielbiam granie przy tak dużej i żywiołowej publiczności. Polscy kibice są jednymi z najlepszych na świecie i bycie częścią takiego sportowego święta to coś, co mnie nakręca.

Grałeś z powodzeniem zarówno na rozegraniu, jak i przyjęciu. Dzięki temu czujesz się kompletnym zawodnikiem?

Myślę, że moją główną zaletą jako siatkarza jest uniwersalność. Czuję się pewnie zarówno w zagrywce, bloku, obronie, rozegraniu jak i ataku. Najbliższy sezon będzie dla mnie dobrą okazją do dalszego szlifowania swoich umiejętności jako rozgrywającego, a do tego chciałbym poprawić swój blok.

Co najbardziej ekscytuje cię przed pierwszym sezoniem w polskiej lidze?

Czekają mnie mecze z wieloma doskonałymi graczami i to naprawdę świetna wiadomość. Miałem okazję grać w klubie i reprezentacji USA naprzeciwko wielu uznanym graczom, ale nie przywiązuję uwagi do konkretnych zawodników. Wiem, że Polska ma wielu wspaniałych siatkarzy, którzy nie są znani szerzej na scenie międzynarodowej, a którzy podnoszą poziom PlusLigi. To jest właśnie wyjątkowe w waszym kraju, że macie ogromne zasoby graczy o wysokich umiejętnościach, niewiele krajów na świecie może się tym pochwalić. Czeka mnie rywalizacja na najwyższym poziomie i to okazja, by nauczyć się kilku nowych nazwisk i poznać nowe twarze.

Swoje pierwsze dwa sezony w zawodowej karierze spędziłeś we francuskim Stade Poitevin. Czujesz się w pełni zaaklimatyzowany w Europie?

Czas spędzony we Francji był absolutnie fantastyczny. Zyskałem wielu nowych znajomych i przyjaciół, dzięku czemu dowiedziałem się wiele o innych narodowościach i kulturach. Głównie dzięki temu, że koledzy z mojego zespołu pochodzili z wielu różnych krajów i dzięki nim miałem okazję zapoznać się z wieloma nowymi rzeczami. Czy chodziło o jedzenie, muzykę czy język - to wszystko dawało mi sporo radości! Będę chciał poznać jak najlepiej Polskę i jej kulturę. Słyszałem wiele dobrego o Was i wiem, że czeka mnie dobry czas. 

Co chciałbyś przekazać kibicom siatkarskiej GieKSy?

Nie mogę się doczekać przyjazdu do Polski i poznania was wszystkich! To będzie zaszczyt grać w tak wspaniałej lidze. Nie mogę obiecać ani przewidzieć jakiejś dokładnej liczby wygranych meczów, ale zapewniam, że dla was będziemy grać i walczyć najlepiej, jak potrafimy. Do zobaczenia! 

fot. FIVB

Tagi:
Ma'a
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy