Marcin Komenda zawodnikiem GieKSy!

24.04.2017 13:00

20-letni siatkarz zasilił szeregi GKS-u Katowice i będzie odpowiadał za rozegranie w naszej drużynie przez kolejne dwa lata.

Marcin Komenda to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Urodził się 24 maja 1996 roku. Swoją karierę siatkarską rozpoczynał w klubie UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków. Następnie przeniósł się do Rzeszowa i reprezentował barwy AKS Resovii, występując w rozgrywkach Młodej Ligi. Równocześnie był uczniem spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i reprezentantem Polski w drużynach młodzieżowych. Ostatnie dwa sezony spędził w PlusLidze, występując w Effectorze Kielce.

W zakończonym sezonie Marcin Komenda był jednym z wyróżniających się zawodników na tej pozycji, co zaowocowało powołaniem go do 21-osobowego składu reprezentacji Polski na tegoroczną Ligę Światową.

- Stawiamy na młodych, ambitnych i utalentowanych, więc Marcin doskonale wpisuje się w model naszej drużyny. Budujemy zespół w perspektywie pewnego czasu i w związku z tym potrzebujemy zawodników doświadczonych, ale także młodych i perspektywicznych. Na bazie tego powinniśmy stworzyć mocną i stabilną drużynę - powiedział Dariusz Łyczko, menedżer sekcji siatkarskiej GKS-u Katowice.

Informujemy, że w przyszłym sezonie barw GieKSy nie będą już bronili Marco Falaschi i Gert Van Walle. Obu zawodnikom dziękujemy za występy w naszym zespole, zaangażowanie i profesjonalizm.

Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy