Marcin Kania zostaje w GKS-ie Katowice

12.05.2022 20:06

Kolejnym zawodnikiem, którego zobaczymy w składzie drużyny GKS-u Katowice w sezonie 2022/2023 PlusLigi, jest środkowy Marcin Kania.

Marcin Kania dołączył do zespołu siatkarskiej GieKSy po trzech sezonem spędzonych w PlusLigowym klubie z Zawiercia. Środkowy rozegrał w minionym sezonie 28 spotkań ligowych, w których zdobył 182 punkty (6,5 punktu na mecz), w tym 135 punktów atakiem, 38 blokiem i 9 zagrywką. Kania tworzył wraz z Piotrem Hainem podstawową parę środkowych w drużynie GKS-u, sześciokrotnie notując w meczach PlusLigi dwucyfrowy dorobek punktowy. 

- W kolejnym sezonie stawiamy na stabilizację składu. Marcin dobrze wpisał się w nasz zespół, więc nie było powodów, by dokonywać jakiejkolwiek zmiany. Wierzymy, że w kolejnym sezonie zrobi następny krok w rozwoju swojej kariery - powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Przypomnijmy, że umowy z Klubem przedłużyli rozgrywający Micah Ma'a, atakujący Jakub Jarosz i Damian Domagała, środkowy Piotr Hain oraz przyjmujący Gonzalo Quiroga i Tomas Rousseaux.

Tagi:
Kania
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy