Marcin Kania nowym środkowym GKS-u

28.06.2021 10:48

Do składu GKS-u Katowice na sezon 2021/22 PlusLigi dołącza środkowy Marcin Kania.

Nowy zawodnik siatkarskiej GieKSy przez trzy ostatnie sezony reprezentował barwy Aluronu CMC Warty Zawiercie, do którego trafił po okresie występów w pierszoligowym AZS AGH Kraków. Reprezentując ekipę "Jurajskich Rycerzy", Marcin Kania miał okazję występować dwukrotnie w finałach Pucharu Polski oraz w rozgrywkach europejskiego Pucharu CEV, a także zająć na koniec sezonu 2018/19 czwarte miejsce w ligowej klasyfikacji. 

Wychowanek Wawelu Kraków w swoim ostatnim sezonie występów w PlusLidze zdobył 48 punktów w 20 rozegranych spotkaniach (33 atakiem, 3 zagrywką i 12 blokiem). Marcin Kania sięgał po srebrny medal Młodej Ligi w sezonie 2014/15 w barwach AKS-u Resovii, ponadto miał okazję występował w barwach kadry Polski U-23 podczas mistrzostw świata tej kategorii wiekowej w 2017 roku. W tamtych rozgrywkach członkiem sztabu szkoleniowego naszej reprezentacji był obecny drugi trener GieKSy Damian Musiak. 

- Marcin bardzo dobrze wpisuje się w charakterystykę naszej drużyny. Jest zawodnikiem mającym doświadczenie w PlusLidze, a ponadto jest waleczny oraz ambitny i z całą pewnością będzie chciał pokazać swoją wartość w GieKSie - powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji naszego Klubu Jakub Bochenek.

Życzymy powodzenia!

Tagi:
Kania
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy