Łukasz Usowicz z nową umową

15.05.2024 10:19

Środkowy siatkarskiej GieKSy przedłużył umowę z Klubem.

Informujemy, że Łukasz Usowicz przedłużył kontrakt z GKS-em Katowice do końca sezonu 2024/2025. 26-letni środkowy, który w minionym roku przeszedł do GKS-u Katowice z MKS-u Będzin, zanotował świetny debiutancki sezon w PlusLidze, zdobywając w 30 rozegranych meczach sezonu 205 punktów, z czego 63 blokiem.

Tym samym nasz zawodnik uplasował się w pierwszej dziesiątce rankingu najlepiej blokujących siatkarzy sezonu 2023/2024 PlusLigi. Dobre występy Usowicza na najwyższym poziomie rozgrywkowym zaowocowały powołaniem zawodnika przez trenera Nikolę Grbicia do seniorskiej reprezentacji Polski na turniej Ligi Narodów 2024.

- Przedłużenie umowy z Łukaszem było dla nas jednym z priorytetów w okienku transferowym. To zawodnik z ogromnym potencjałem, który w trakcie jednego sezonu wykonał przeskok z pierwszej ligi to reprezentacji Polski. Swoją postawą w trakcie sezonu w pełni udowodnił, że jest jedną z kluczowych postaci w naszym zespole - ocenił dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner Techniczny
Partnerzy
PlusLiga