Kończymy sezon w Olsztynie [ZAPOWIEDŹ]

25.03.2021 18:39

W piątek 26 marca siatkarska GieKSa rozegra drugie spotkanie w rywalizacji o 9. miejsce w klasyfikacji PlusLigi 2020/2021 z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30, jego przebieg będzie można śledzić w Polsacie Sport i na naszej stronie internetowej.

GKS Katowice po raz pierwszy w historii swoich występów w PlusLidze zakończy sezon spotkaniem wyjazdowym. Cztery dni po pierwszym meczu o 9. miejsce w końcowej klasyfikacji PlusLigi 2020/2021, wygranym 3:1, siatkarska GieKSa uda się do Olsztyna na rewanżowe starcie z Indykpolem AZS-em i postara się o dobre zakończenie tegorocznej edycji zmagań w Lidze Mistrzów Świata. Jeżeli piątkowy mecz w Hali Urania zakończy się zwycięstwem gospodarzy, o końcowym wyniku rywalizacji zadecyduje złoty set rozgrywany, tak jak tie-break, do 15 punktów.Walka o dziewiąte miejsce z lidze z pewnością nie jest szczytem marzeń żadnego sportowca, ale należy przypomnieć, że GKS Katowice w tym sezonie PlusLigi nie tylko z nawiązką wypełnił ceł sportowy, jakim było utrzymanie się na tym poziomie rozgrywkowym, ale i walczył do samego końca rundy zasadniczej o awans do czołowej ósemki ligi. - Będąc profesjonalistą, traktuje się każdy mecz poważnie, jako szansę na pokazanie swoich umiejętności i to, że nie walczy się o prestiżowe lokaty, nie jest żadną wymówką. Zawsze można być lepszym i tak należy podchodzić do każdego meczu; nie ma już tych emocji związanych z walką o miejsce w stawce, ciśnienie z tym związane już opadło, ale wciąż gramy dla kibiców wspierających nas przed telewizorami i dla nich trzeba pokazać się z jak najlepszej strony - mówił po ostatnim meczu kapitan GieKSy Jakub Jarosz.

Piątkowe starcie z akademikami z Olsztyna będzie zarazem tymczasowym pożegnaniem z kultową dla kibiców Indykpolu AZS Halą Urania. Najsłynniejszy obiekt sportowy w Olsztynie zostanie poddany generalnemu remontowi, który zakończy się w 2024 roku. Tym większa będzie motywacja katowickiej drużyny, by dobrze zapamiętać wyjątkowy mecz w tym obiekcie i zarazem zrewanżować się podopiecznym Daniela Castellaniego za porażkę 1:3 w meczu 12. kolejki rundy zasadniczej. Po wielu kłopotach i trudnościach, jakie dotknęły całą PlusLigę, kończymy sezon 2020/2021 - czas na ostatni akcent i pozytywny finał!

Mecz rozpocznie się w piątek 26 marca marca o godzinie 17:30. Spotkanie będzie transmitowane na kanale Polsat Sport, ponadto zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z meczu na naszej stronie, a także naszych profili na FacebookuTwitterze i Instagramie

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner Techniczny
Partnerzy